Na granicy wciąż aktywnie
Kronika służb Terespol

Na granicy wciąż aktywnie

Na granicy wciąż aktywnie – podróżni nie ustają w wysiłkach aby uszczknąć z akcyzowego tortu.

Najpierw Kukuryki, jak podaje Izba Administracji Skarbowej w Lublinie to największy w tym roku przemyt papierosów na polsko-białoruskim przejściu granicznym w Kukurykach (woj. lubelskie). Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej zajęli wyroby tytoniowe o wartości ponad pół miliona złotych.

Do zdarzenia doszło tuż po północy 22 czerwca na terminalu odpraw celnych w Koroszczynie (przejście graniczne w Kukurykach). Ciężarówka na rosyjskich numerach rejestracyjnych została prześwietlona a następnie skierowana do szczegółowej kontroli. Uzyskany przez funkcjonariuszy obraz RTG dał podstawę do tego, aby dokładnie przyjrzeć się 10 tonom ładunku węgla drzewnego, który zgodnie z dokumentami przewoził rosyjski kierowca. Przeszukanie wszystkich worków z węglem zajęło mundurowym trochę czasu. Już na wstępie uzyskali jednak pewność, że trud ten się opłaci. W części worków z węglem ukryto papierosy – łącznie aż 41,9 tys. paczek o wartości rynkowej 570 tys. zł.

Dwaj kierowcy ciężarówki usłyszeli zarzut przemytu, do którego się nie przyznali. Obydwaj twierdzą, że nie wiedzieli nic o ukrytych w węglu papierosach. Mężczyznom grozi bardzo wysoka grzywna.

Do postępowania prowadzonego przez Lubelski Urząd Celno-Skarbowy zajęto przemycane papierosy, a także węgiel drzewny oraz samochód ciężarowy wraz z naczepą.

Do podobnego zdarzenia doszło ponad miesiąc temu na przejściu granicznym z Ukrainą w Hrebennem. Wówczas z ładunku węgla drzewnego funkcjonariusze wydobyli niemal 60 tys. paczek papierosów o wartości rynkowej ponad 800 tys. zł

Na granicy wciąż aktywnie Na granicy wciąż aktywnie

W Terespolu też mają czasami większe wyniki. Tak wypchanego papierosami samochodu celnicy z Terespola dawno nie widzieli. Kierowca volkswagena próbował przemycić 5,5 tys. paczek wyrobów tytoniowych.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek (23.06.). Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej zdecydowali o szczegółowej kontroli auta, za kierownicą którego siedział 25-letni obywatel Białorusi. Mundurowi podejrzewali, że samochodzie mogą się znajdować wyroby akcyzowe. Gdy w ruch poszły śrubokręty, szybko okazało się, że mieli rację. Papierosy były wszędzie – w drzwiach, podłodze, butli gazowej, dachu, zbiorniku, progach, panelu, siedzeniach i kole zapasowym.
Pomimo oczywistych faktów 25-latek nie przyznał się do przemytu. Mężczyzna twierdził, że z papierosami nie miał nic wspólnego i nie wie jak znalazły się w jego aucie.
Przemytnikowi grozi grzywna oraz przepadek samochodu.

Na granicy wiąż aktywnie

Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Nie bierzemy jeńców!!!
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.