BLSP odrabia ligowe zaległości

Grała BLSP – podsumowanie 19. kolejki

Do końca rozgrywek pozostały trzy kolejki. Kto zostanie mistrzem BLSP nadal nie wiadomo bowiem sprawa jest otwarta. Krystalizuje się za to sytuacja w II lidze, gdzie jedna z drużyn ma już zapewniony awans.

 

Nadal nie wiadomo kto zostanie mistrzem BLSP w sezonie 2018/2019. Świadczy to zaciętej rywalizacji i wysokim poziomie. Szansę na mistrza ma nawet piąta drużyna w tabeli Bialtrans, jednak są naprawdę iluzoryczne szanse, bowiem musieliby wygrać wszystkie mecze a Top Mar przegrać swoje, no i jeszcze zdobyć lepszy bilans bramkowy, szanse jak na trafienie szóstki w totka. A jeszcze biorąc pod uwagę terminarz Top Maru … Skoro jesteśmy przy liderze Top Mar, to w minionej kolejce ostudził zapędy centrumsas.pl. Przed centrumsas.pl stoi naprawdę bardzo trudne zadanie, bowiem trzy ostatnie kolejki rozegra z najsilniejszymi zespołami BLSP.  Porażkę centrumsas.pl wykorzystał Nissan Team, który pokonał Max Orlik Rossosz i wskoczył na trzecie miejsce w tabeli ze stratą 3 punktów do lidera. Jednak Nissan ma do rozegrania jeszcze 5 meczów! a więc do zdobycia 15 punktów. O swoich szansach nie zapomina Mario Presto, które pokonało gładko Sielczyk i zapewne czeka na potknięcia pozostałych drużyn.

Tak samo jak mistrzostwo, ważne są pozycje w dole tabeli a tam spore niespodzianki. Przypomnijmy: dwa ostatnie miejsca “premiują” grą w II lidze BLSP od nowego sezonu. Póki co na tych miejscach – z identycznym dorobkiem punktowym – znajdują się drużyny IP Logistic i KS Dąbrowica. Przy czym KS Dąbrowica wygrała swój ostatni mecze z PRD S.A.. W dość niepewnej sytuacji drużyny Max Orlik Rossosz i Trójka bowiem mają one tylko 4 punkty przewagi nad drużynami ze strefy spadkowej i matematycznie wszytko jest jeszcze możliwe.

 

II liga.

W II lidze sytuacja pod kontrolą. Pod kontrolą KS ZK Modrzew, które już z zapewnionym awansem czeka końca rozgrywek. Walka stoczy się o drugie miejsce premiujące awansem do I ligi. W bieżącej kolejce zmierzyły się oba zespoły aspirujące do gry w wyższej klasie rozgrywkowej:  Unidom vs Oldboy Mario Presto . Mecz mógł być przełomowy dla obu drużyn jednak “postanowiły” nie robić sobie krzywdy i pojedynek zakończył się remisowym kompromisem. Szansę ma także drużyna Czarnych, jednak na ile to jest realne? Tym bardziej, że czeka ich jeszcze pojedynek z liderem i Oldboyami.

 

W 19. kolejce padło 38 bramek. Pauzowała drużyna Sielczyk 2. W klasyfikacji strzelców prowadzi Litwiniuk Łukasz (KS ZK Modrzew) z dorobkiem 54 bramek.

Wyniki 19. kolejki II ligi BLSP
Tabela II liga
Zapraszamy na 20. kolejkę Bialskiej Ligi Szóstek Piłkarskich, szczegóły w terminarzach:
Polub nas i obserwuj:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.