Gość w dom? Zamknij auto!
Janów Podlaski Kronika policyjna

Gość w dom? Zamknij auto!

W środę (03.10) policjanci komisariatu w Janowie Podlaskim zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o kradzież wartego 3 tys. Audi. Okazał się nim 19-letni mieszkaniec gminy Rokitno. Kryminalni odzyskali również utracone mienie. Po wykonanych czynnościach 19-latek trafi do Zakładu Karnego, gdyż poszukiwany był do odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniejsze kradzieże pojazdów. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek na terenie jednej z posesji w gminie Konstantynów, a przestępstwo nie było zgłoszone organom ścigania. Gdy funkcjonariusze dotarli do właściciela pojazdu, ten potwierdził zdarzenie. Przyznał, że warte 3 tys. auto, ostatnio użytkował członek jego rodziny. Policjanci ustalili mężczyznę podejrzanego o zabór mienia. Okazał się nim 19-letni mieszkaniec gminy Rokitno. Z ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna, w dniu kradzieży przebywał na posesji, gdzie zaparkowany był samochód.

Funkcjonariusze ustalili również miejsce pobytu „amatora cudzego mienia”. Mężczyzna zatrzymany został do wyjaśnienia. W rozmowie z policjantami przyznał, że przebywał razem z bratem pokrzywdzonego. Gdy wychodził z jego domu ukradł auto. Wiedział, że pojazd nie jest zabezpieczony, a w stacyjce znajdują się kluczyki.

Dzisiaj kryminalni z Janowa Podlaskiego oraz funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu bialskiej komendy, ustalili miejsce porzucenia samochodu. Znajdował się on w kompleksie leśnym w miejscowości Małaszewicze. Teraz policjanci ustalają, wszystkie okoliczności sprawy. 19-latek z „policyjnej celi” trafi do zakładu karnego. Poszukiwany był bowiem do odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniejsze kradzieże pojazdów.

Gość w dom? Zamknij auto!

Źródło: KMP Biała Podlaska

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.