Gmina Łomazy i PSW podpisały porozumienie o współpracy

Gmina Łomazy i PSW podpisały porozumienie o współpracy

Idźcie i siejcie ;)

W dniu 18 maja 2021 roku miało miejsce spotkanie finalizujące podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy gminą Łomazy a Państwową Szkołą Wyższą im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Z ramienia gminy Łomazy w spotkaniu uczestniczył wójt gminy – Jerzy Czyżewski. Z kolei uczelnię, w imieniu JM Rektora prof. dra hab. Jerzego Nitychoruka, reprezentował dziekan Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych – dr Dawid Błaszczak. Podczas spotkania miało miejsce podpisanie porozumienia o współpracy obejmującej m.in. doradztwo i konsultacje przy tworzeniu programów studiów, programów praktyk i programów zajęć dodatkowych na kierunku socjologia, organizowanie i prowadzenie wspólnych wykładów, spotkań i konferencji, możliwość odbywania praktyk i wizyt studyjnych przez studentów socjologii, realizację projektów badawczych, edukacyjnych i szkoleniowych. Podczas spotkania nakreślono plany i kierunki działań na najbliższe miesiące i kolejny rok akademicki, o czym będziemy informować na bieżąco.

Warto podkreślić, że Gmina Łomazy aktywne współpracuje już z Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Efektywne współdziałanie stron zaowocowało podpisaniem porozumienia o współpracy pomiędzy Gminą Łomazy a Wydziałem Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS. Gmina Łomazy od 2016 roku współpracuje z członkami Studenckiego Koła Naukowego Planistów „SmartCity”.

Źródło: Gmina Łomazy

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia kultura Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.