Gang okradający sklepy zatrzymany
Kronika policyjna Międzyrzec Podlaski

Gang okradający sklepy zatrzymany

Dzięki błyskawicznej reakcji policjantów z Międzyrzeca Podlaskiego wczoraj późnym popołudniem udało się zatrzymać pięcioro mieszkańców powiatu siedleckiego, którzy okradli dwa międzyrzeckie supermarkety. Ich łupem padły artykuły spożywcze, alkohol, artykuły chemiczne i drobna elektronika. Skradzione mienie przewozili samochodem, w którym policjanci znaleźli także niewielką ilość amfetaminy. Złodzieje trafili do policyjnego aresztu. Dzisiaj z ich udziałem będą wykonywane czynności procesowe.

Wczoraj przed 19.00 dyżurny Komisariatu Policji w Międzyrzecu Podlaskim przyjął telefoniczne zgłoszenie o kradzieży artykułów spożywczych i chemicznych oraz alkoholu w jednym z międzyrzeckich supermarketów.

Na miejsce natychmiast pojechali policjanci międzyrzeckiej „patrolówki”. Udało im się ustalić, że grupa pięciu osób ukradła ze sklepu drogie alkohole i wędliny, słodycze oraz artykuły chemiczne. Złodzieje wywieźli skradzione mienie w wózku sklepowym przez drzwi wejściowe. Swój łup załadowali do samochodu i odjechali w nieznanym kierunku.

Mundurowi ruszyli w miasto w poszukiwaniu złodziei. Patrolując rejon innego międzyrzeckiego supermarketu zauważyli podejrzany samochód wyjeżdżający ze sklepowego parkingu.

Policjanci zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. Podróżowało nim czterech mężczyzn z Siedlec w wieku od 24 do 50 lat oraz 26-latka z gminy Kotuń. Samochód był wyładowany artykułami spożywczymi i chemicznymi, alkoholami oraz drobną elektroniką.

Wszystkie podróżujące samochodem osoby zostały zatrzymane i trafiły do policyjnego aresztu. W trakcie dalszych czynności mundurowym udało się potwierdzić, że znajdujące się w samochodzie fanty pochodzą z dwóch międzyrzeckich sklepów, a ich wartość przekracza 2.500 złotych. W samochodzie funkcjonariusze znaleźli także niewielką ilość amfetaminy.

Dzisiaj z zatrzymanymi będą wykonywane czynności procesowe. Część z nich ma bogatą przeszłość kryminalną i wieloletnie pobyty w zakładach karnych. Grozi im do pięciu lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Biała Podlaska

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.