Funkcjonariusze odnaleźli nielegalne przyłącze elektryczne

Funkcjonariusze odnaleźli nielegalne przyłącze elektryczne

Podzielcie się informacją

Za kradzież prądu odpowie 48-letni mieszkaniec gminy Wisznice. Mężczyzna omijając licznik, podłączył się do instalacji elektrycznej nielegalnie czerpiąc energię. Dodatkowo okazało się, że jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Na poczet przyszłych kar i grzywien mundurowi zabezpieczyli od 48-latka gotówkę. Zgodnie z kodeksem karnym mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Przed weekendem wiszniccy kryminalni weszli na teren jednej posesji na terenie gminy. Z informacji policjantów wynikało, że mieszkający tam mężczyzna może nielegalnie czerpać energię elektryczną. Na miejscu potwierdzili posiadane informacje. Funkcjonariusze odnaleźli nielegalne przyłącze, które omijało energetyczny licznik. Policjanci ustalili, że nielegalny proceder trwał od początku 2020 roku.

Mieszkańcem posesji okazał się 48-latek poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna został zatrzymany. 48-latek usłyszał już zarzut. Na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zabezpieczyli od niego pieniądze w kwocie 2 tysięcy złotych. 48-latek został już doprowadzony do zakładu karnego.

Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież energii elektrycznej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Wisznice
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Wisznice

One thought on “Funkcjonariusze odnaleźli nielegalne przyłącze elektryczne

  1. ale numer! koleś chciał przycwaniakować, ale na szczeście go złapali. Nie moża tak kraść energii tym bardziej że to nie są tanie rzeczy…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.