Festyn Rodzinny w Koszołach

Festyn Rodzinny w Koszołach

Podzielcie się informacją

Z inicjatywy Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego “Tłoka” w Koszołach, Gminnego Ośrodek Kultury w Łomazach oraz mieszkańców we wsi Koszoły odbył się Festyn Rodziny. Festyn stał się także okazją do zorganizowania I Regionalny Przegląd Pieśni w Gwarze Podlaskiej im. Aleksandra Oleszczuka. Festyn wpisywał w uroczystości 470-lecia wsi Koszoły.

Festyn rozpoczął się od atrakcji dla najmłodszych. Gry i zabawy oraz niezastąpiony dmuchaniec pozwoliły wyszaleć się wszystkim dzieciakom. Sporą atrakcją były także warsztaty z przygotowania korowoja weselnego, które przygotowała i poprowadziła Anna Szpur. Korowoj jest to specjalny rodzaj ciasta, przygotowywanego przed dniem ślubu.

O godzinie 17 rozpoczął się I Regionalny Przegląd Pieśni w Gwarze Podlaskiej im. Aleksandra Oleszczuka. O Aleksandrze Oleszczuku możecie dowiedzieć się więcej z naszej zapowiedzi Festynu. Na scenie mogliśmy zobaczyć najmłodszych mieszkańców wsi Koszoły a także zespoły: “Na Swojską Nutkę” z Zahorowa, “Niezabudki” z Nurca, “Macierz” z Ortela Kólewskiego, “Tęcza” z Nurca-Stacji, Zespół Śpiewaczy z Hruda, “Sokotuchy” z Białej Podlaskiej, Teatr Obrzędowy „Czeladońka” z Lubenki, Studio Folkloru Podlaskich Białorusinów “Żemerwa” z Bielska Podlaskiego.

Mieszkańcy Koszoł przygotowali gościom pyszny poczęstunek. Ciasta, bigos, napoje a na zakończenie Festynu wspólne grillowanie z kiełbaskami.

 

« z 3 »

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.