Festy w kontenerze
Kronika służb Terespol

Festy w kontenerze

Festy w kontenerze, który do Polski trafił z Chin, funkcjonariusze celno-skarbowi znaleźli papierosy warte ponad 200 tys. zł.

Do zdarzenia doszło w pobliżu granicy polsko-białoruskiej w Małaszewiczach. To tędy każdego dnia przejeżdżają tysiące ton towarów transportowanych koleją do Polski i dalej do kolejnych państw Unii Europejskiej. W ostatni piątek (25.08.) funkcjonariusze z wydziału realizacji Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego kontrolowali pociąg wiozący między innymi kontenery z towarami z Chin. W jednym z nich między kartonami z obuwiem mundurowi natknęli się na pudła owinięte czarną folią. Łatwo było się domyślić, że w pudłach ukryte są papierosy. Po przeliczeniu kontrabandy okazało się, że w kontenerze na gapę jechało aż 15 tys. paczek popularnych festów, opatrzonych białoruskimi znakami akcyzy. Gdyby papierosy trafiły do sprzedaży na terenie Polski, skarb państw mógł stracić ponad 170 tys. zł.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej.

Od początku roku funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej zatrzymali na terenie województwa lubelskiego 4,1 mln paczek papierosów pochodzących z przemytu o szacunkowej wartości rynkowej 55,3 mln zł.

Źródło: Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej

Polub nas i obserwuj:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.