„FESTY” na wyrzutach z tira
Z Białej Podlaskiej

„FESTY” na wyrzutach z tira

„FESTY” na wyrzutach z tira. Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, w wyniku prowadzonych działań, zatrzymali papierosy o wartości prawie 100 tys. zł. W tej sprawie, przedstawiono już zarzuty popełnienia przestępstwa karno – skarbowego, pięciu obywatelom RP.

22 marca br., w rejonie miejscowości Koroszczyn funkcjonariusze z Placówki SG w Terespolu ujawnili, a następnie zabezpieczyli 7 tys. paczek papierosów marki „FEST” bez oznaczeń polskimi znakami akcyzy o wartości prawie 100 tys. zł. Po oględzinach miejsca ujawnienia nielegalnego towaru i podjętych dalszych czynnościach służbowych, zatrzymano trzech ob. RP, którzy dokonali wyrzutu papierosów z naczepy samochodu ciężarowego. Samochód ten wjechał do Polski przez drogowe przejście graniczne w Kukurykach i odgrodzoną drogą celną jechał do dalszych odpraw celnych.

W toku prowadzonych dalszych działań funkcjonariusze SG, ustalili kolejne dwie osoby zaangażowane we wspomniany proceder przemytu papierosów. Są to kierowca ciężarówki, która przekraczała granicę oraz główny organizator przemytu. Na dziś, w sumie pięciu już mężczyznom, przedstawiono zarzuty, popełnienia przestępstwa karno-skarbowego.

 

Tylko w tym roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, nie dopuścili do wprowadzenia na rynek papierosów pochodzących z przemytu o wartości ponad 4 mln zł.

Źródło materiał i foto: nadbuzanski.strazgraniczna.pl

Polub nas i obserwuj:
Mariusz Szepard
Prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie? Nie, poznajemy ich po tym jak reagują na Twój sukces.
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.