"Ekspresówka" w Koszołach

“Ekspresówka” w Koszołach

W Koszołach oddano do użytku nowy odcinek drogi liczący 1,2 km prowadzący w kierunku Janówki. W uroczystym przecięciu wstęgi uczestniczyli mieszkańcy oraz przedstawiciele władz gminnych i wojewódzkich, bowiem inwestycja wykonana została przy wsparciu finansowym Urzędu Wojewódzkiego.

Niestety, nie o tytułowy standard drogi się rozchodzi a o tempo w jakim została zrealizowana inwestycja.

“Na przełomie września i października okazała się, że ta droga może uzyskać dofinansowanie. Wówczas szybko został ogłoszony przetarg, podpisano umowę o dofinansowanie, wyłoniono wykonawcę i w listopadzie rozpoczęła się budowa.” – relacjonował tempo prac nad powstaniem drogi, wójt Gminy Łomazy Jerzy Czyżewski.

Droga wybudowana została w ramach “Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”. Łączny koszt budowy drogi wyniósł blisko 880 tys. zł z czego niespełna 320 tys. zł stanowiła kwota dofinansowania.

Motorem do budowy drogi byli sami mieszkańcy Koszoł. Dzięki przekazaniu pieniędzy z funduszu sołeckiego na wykonanie dokumentacji niejako wymusili na władzach gminnych ubieganie o dofinansowanie. Sama droga jest bardzo potrzebna mieszkańcom. I chcą więcej, wiadomo bowiem, że apetyty rosną w miarę jedzenia. Jak powiedział sołtys Koszoł Jan Cydejko – droga jest za krótka i chcieliby aby była pociągnięta dalej w kierunku Wólki Kościeniewickiej. Zdają jednak sobie sprawę z możliwości finansowych gminy. W rachubę wchodzi także uzgodnienie kwestii z gminą Piszczac, bowiem dalsza część drogi leży właśnie w tej gminie.

 

 

Polub nas i obserwuj:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.