Ekonomia społeczna w Roskoszy

Ekonomia społeczna w Roskoszy

Podzielcie się informacją

9 lutego 2022r. Europejskie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy zorganizowało wspólnie z Ośrodkiem Wspierania Ekonomii Społecznej prowadzonym przez Stowarzyszenie „Modrzew” pierwsze spotkanie organizacji działających w obszarze ekonomii społecznej z powiatu bialskiego.

Centrum nawiązało kontakt ze Stowarzyszeniem podczas projektu międzynarodowej wymiany młodzieży „Z pomysłem w przyszłość”, realizowanego w ramach Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży, którego głównym tematem było pogłębianie praktycznej wiedzy i poszukiwanie pomysłów na samozatrudnienie w obszarze ekonomii społecznej, promowanie u młodzieży kończącej edukację szkolną postaw przedsiębiorczych a także pokazywanie jej dobrych praktyk i dostarczanie pomysłów na przedsiębiorstwa społeczne. Działania projektowe bardzo zainspirowały młodzież OHP do zainteresowania się formą działalności, jaką są przedsiębiorstwa społeczne, zwłaszcza spółdzielnie socjalne, co było powodem dalszych rozmów i podpisania porozumienia o współpracy.

W spotkaniu sieciującym uczestniczyły podmioty współpracujące ze Stowarzyszeniem „Modrzew”: Fundacja Stare Zaburze, Fundacja „Korzenie i skrzydła”, Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych w Żeszczynce, Spółdzielnia Socjalna „Hortus”, Międzyrzecka Spółdzielnia Socjalna „Razem”, Spółdzielnia Socjalna „Wspólna Chata” oraz Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalne „Tłoka” a także przedstawiciele Stowarzyszenia „Modrzew” i ECKiW OHP w Roskoszy.

Celem spotkania było poznanie się i znalezienie obszarów do współpracy. Zaproszeni goście zaprezentowali swoje organizacje, opowiedzieli o kierunkach działalności, zapleczu, zasobach, sukcesach, a także potrzebach i problemach z jakimi się borykają, wymieniali swymi doświadczeniami oraz szukali płaszczyzny przyszłej współpracy. Wszyscy uczestnicy wyrazili chęć kontynuowania spotkań i zapraszania do uczestnictwa w nich przedstawicieli samorządu i innych podmiotów z naszego terenu.

Źródło: Europejskie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.