Kronika policyjna Międzyrzec Podlaski

Egzekucja długu po znajomości

Policjanci z Międzyrzeca Podlaskiego zatrzymali 21-latka, który w Święta Bożego Narodzenia, wspólnie z innymi osobami pozbawił wolności swojego znajomego. Powodem miało być wymuszenie zwrotu wierzytelności. Prokuratura Rejonowa w Radzyniu Podlaskim zastosowała  wobec 21-latka dozór policji. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd. Zgodnie z kodeksem karnym za te przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia na terenie gminy Międzyrzec Podlaski. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że umówił się ze swoim znajomym na jednej ze stacji paliw. Gdy wsiadł do auta, został pobity. Zgłaszający oświadczył, że w samochodzie oprócz znajomego znajdowały się także inne osoby. Twierdził, że siedzący tam 21-latek żądał od niego zwrotu pieniędzy. Kiedy po około pół godziny mężczyźni wypuścili go z samochodu, pokrzywdzony wrócił do domu, a całą sprawę zgłosił organom ścigania.

Zgłoszeniem zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji w Międzyrzecu Podlaskim. Do wyjaśnienia zatrzymany został 21-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej.

W minioną sobotę Prokuratura Rejonowa w Radzyniu Podlaskim zastosowała wobec 21-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji i poręczenia majątkowego. Jest on podejrzany o to, że działając w celu wymuszenia od pokrzywdzonego wierzytelności stosował groźbę pozbawienia życia i przemoc oraz pozbawił mężczyznę wolności.

O dalszym losie 21-latka zadecyduje sąd. Zgodnie z kodeksem karnym za te przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci ustalają personalia pozostałych osób i ich udział w sprawie.

Egzekucja długu po znajomości

Źródło: KMP Biała Podlaska

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.