Dzień Kobiet w Terespolu
Kultura Terespol

Dzień Kobiet w Terespolu

Podczas minionego weekendu świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Kobiet. W Terespolu tradycyjnie święto miało charakter interdyscyplinarny, czyli: na sportowo i kulturalnie.

W sobotę (07.03) w hali sportowej MOK odbył się mecz drużyn złożonych z mam i ich dzieci a w niedzielę w restauracji Galeria Smaków licznie zgromadzone panie (a także i panowie) uczestniczyły w wydarzeniu kulturalnym składającym się: z piosenki, spektaklu teatralnego, loterii z nagrodami oraz wystawy fotograficznej.

Impreza rozpoczęła się od występu wokalnego Mai Prokopiuk, która wykonała utwory z repertuaru Hanki Ordonówny, Maryli Rodowicz i Elvisa Presleya.

Następnie władze miasta w osobie: burmistrza Jacka Danieluka, przewodniczącego rady miasta Jarosława Tarasiuka i sekretarza miasta Józefa Paderewskiego wręczyły wszystkim kobietom drobny upominek w postaci tulipana oraz kawałka tortu.

Po tym miłym geście odbyła się loteria z nagrodami, które ufundowały lokalni darczyńcy. Rozlosowanych zostało kilkanaście wartościowych zestawów upominków.

Główną atrakcją programu artystycznego był interaktywny spektakl pt “Gabinet” (Maciej Kaczyński – scenariusz, Alberta Osika – reżyseria), w którym część scenariusza tworzyło się na oczach widzów! Wystąpiły: Gabriela Całun w roli psychoterapeutki oraz Monika Nowogrodzka w roli przedstawicielki rządu, która zgłosiła się z nietypowym problemem.

Na zakończenie publiczność udała się na wernisaż wystawy fotograficznej pt “Dzicy Sąsiedzi” autorstwa Katarzyny Wereniewicz, której pasją jest flora i fauna naszych nadbużańskich terenów. Jej wyjątkowe zdjęcia można podziwiać do końca tygodnia w Galerii Smaków a później w Miejskiej Bibliotece Publicznej do końca marca br.

Źródło: MOK Terespol

Polub nas i obserwuj:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.