działania bialskiej grupy SPEED

W weekend 5 kierowców utraciło prawo jazdy – działania bialskiej grupy SPEED

Idźcie i siejcie ;)

W waszym regionie kierowcy nie zwalniają tempa, kolejna piątka straciła prawo jazdy za zbyt szybką jazdę w terenie zabudowanym. Rekordzistą okazał 63-latek, który pędził 130 km/h. Policjanci apelują o rozwagę na drodze dla dobra nas wszystkich.Kronika weekendowej działalności bialskiej grupy SPEED.

Policjanci bialskiej grupy Speed stanowczo zwalczają agresywne zachowania na drogach. Każdego dnia dbają o bezpieczeństwo uczestników ruchu. Niestety nadal zdarzają się przypadki łamania obowiązujących przepisów. W ciągu minionego weekendu policjanci zatrzymali uprawnienia 5 kierującym, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km. Poczynania kierowców uwiecznił policyjny videorejestrator.

W miniony piątek po godz. 17.00 w miejscowości Kostomłoty na drodze W-816, policjanci zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Toyota. Za kierownicą pojazdu siedział 51-letni mieszkaniec Włodawy. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 65 km.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 63-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Do zdarzenia doszło w minioną sobotę około godz. 15:50 na DK-2 w miejscowości Żabce. Mężczyzna kierując Audi pędził z prędkością 130 km/h dozwolona prędkość przekroczył aż o 80 km. Tego samego dnia policjanci zatrzymali jeszcze dwóch kierujących „ze zbyt ciężką nogą”. Przed godziną 18:00 w miejscowości Tłuściec również na „krajowej dwójce” mundurowi zatrzymali do kontroli renaulta. Autem podróżował 53-letni mieszkaniec gm. Drelów. Powodem kontroli było przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o 52 km/h. Niecałą godzinę później, w tej samej miejscowości policjanci zarejestrowali kolejne znaczne przekroczenie prędkości. Tym razem 40-letni mieszkaniec Sopotu kierując toyotą jechał w terenie zabudowanym z prędkością 110 km/h.

Również z niedzielę bialski Speed ujawnił przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Po godz. 13.00 w miejscowości Małaszewicze na DK-2 funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej audi. Za kółkiem pojazdu siedziała 67-letnia mieszkanka Terespola. Kobieta jechała z prędkością 119 km/h przekraczając prędkość aż o 69 km.

Kierowcy ukarani zostali mandatami. Zostały im zatrzymane także uprawnienia na okres 3 miesięcy. Policjanci apelują o rozsądek i rozwagę za kierownicą. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość jest wciąż główną przyczyną zdarzeń drogowych, do jakich dochodzi na naszych drogach.

Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni oraz własnych umiejętności.

działania bialskiej grupy SPEED
Niechlubny rekordzista pędził w Miejscowości Żabce 130 km/h. Kierowcą był 63-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej.

Źródło: KMP Biała Podlaska

Bialskie Forum najlepsze informacje Biała Podlaska

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.