Dwa wypadki z udziałem jednośladów

Dwa wypadki z udziałem jednośladów

Idźcie i siejcie ;)

Wczoraj na terenie powiatu bialskiego doszło do dwóch wypadków z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. W miejscowości Grabanów Kolonia, kierujący seatem 25-latek nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motorowerzystce. Po południu w miejscowości Wólka Dobryńska kierująca BMW w trakcie wyprzedzania zderzyła się ze skuterem. W zdarzeniach tych obrażeń ciała doznały dwie osoby. Apelujemy o rozwagę na drodze, przypominając, że niechronieni uczestnicy ruchu, są szczególnie narażeni na dotkliwe skutki zdarzeń drogowych.

Do pierwszego wypadku doszło przed godziną 8.00 w miejscowości Grabanów Kolonia. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem marki Seat, 25-letni mieszkaniec gminy Biała Podlaska, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motorowerzystce. Kierowca osobówki wykonując manewr skrętu w lewo zderzył się z kierującą jednośladem 44-letnią mieszkanką tej samej gminy. W wyniku zdarzenia kobieta doznała obrażeń ciała i trafiła do szpitala. Jak ustalili mundurowi, obydwa pojazdy nie posiadały badań technicznych. Dodatkowo 25-latek podróżował pojazdem nie dopuszczonym do ruchu.

Około godziny 14:15 w miejscowości Wólka Dobryńska doszło do kolejnego zdarzenia z udziałem jednośladu. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierująca samochodem osobowym marki BMW, 29-letnia mieszkanka Terespola w trakcie nieprawidłowego wyprzedzania zderzyła się ze skuterem. Jednośladem kierował 49-letni mieszkaniec gminy Terespol. W wyniku zdarzenia mężczyzna doznał obrażeń ciała. Uczestnicy obydwu zdarzeń byli trzeźwi. Potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie.

Policjanci ustalają okoliczności wypadków oraz apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze. Przypominając, że motorowerzyści obok rowerzystów i pieszych to tzw. ”niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, którzy narażeni są najbardziej na tragiczne skutki zdarzeń drogowych. Przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i podstawowe zasady bezpieczeństwa z pewnością wystarczą, by uniknąć tragedii na drodze.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Biała Podlaska
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.