Dwa tachografy na tureckiej ciężarówce

Dwa tachografy na tureckiej ciężarówce

Podzielcie się informacją

Wyłącznik tachografu – to wynik kontroli tureckiej ciężarówki wiozącej artykuły gospodarstwa domowego z Turcji do Kazachstanu. Kierowca będzie kontynuował dalszą jazdę dopiero po wymianie tachografu i uiszczeniu 10.000 złotych kaucji na poczet grożącej przewoźnikowi kary pieniężnej.

W czwartek, 3 listopada 2022 r., w okolicach Białej Podlaskiej na drodze krajowej nr 2, lubelscy inspektorzy transportu drogowego zatrzymali do kontroli ciągnik siodłowy z naczepą, należący do tureckiego przedsiębiorcy. Pojazd przewoził artykuły gospodarstwa domowego z Turcji do Kazachstanu.

W trakcie czynności kontrolnych stwierdzono, że w pojeździe znajdują się dwa tachografy. A wszystko po to, by nielegalnie sterować tachografem i wyłączać jego pracę w czasie, gdy kierowca nie odpoczywa. Analiza danych zapisanych przez tachograf wykazała, że w ostatnim okresie kierowca nie korzystał z tego urządzenia.

Wobec przewoźnika zostanie wszczęte postępowanie administracyjne. Na poczet grożącej kary pieniężnej zostanie pobrane 10.000 złotych kaucji, a dodatkowo przewoźnik musi pokryć koszty związane z wymianą przerobionych elementów tachografu i koszty pracy serwisu.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: ITD
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.