Drużna centrumsas.pl na eliminacjach Mistrzostw Polski 2023 w socca

Podzielcie się informacją

16 lipca w Warszawie na stadionie Hutnika odbyły się eliminacje Mistrzostw Polski 2023 w socca, czyli 6-osobowej odmianie piłki nożnej. W dwóch turniejach walczono o 16 przepustek na ogólnopolski finał.  Do rywalizacji stawiły się 84 drużyny z całej Polski. Po raz pierwszy w imprezie wziął udział mistrz bialskich rozgrywek popularnych „szóstek” – drużyna centrumsas.pl.

Oddajmy głos opiekunowi drużyny centrumsas.pl Norbertowi Kodrzyckiemu.

Jako beniaminek na tak dużej imprezie za cel stawialiśmy sobie przede wszystkim zdobycie doświadczenia oraz godne reprezentowanie naszej małej ojczyzny. Natomiast chłopcy mają marzenia, więc po cichu liczyliśmy na sprawienie niespodzianki jakim byłby niewątpliwie awans i zdobycie biletu na finały Mistrzostw Polski w Socca we Wrocławiu.

Rzeczywistość jednak okazała się nieco brutalna. Już na początku zmagań grupowych za rywala mieliśmy jeszcze panującego Mistrza Socca drużynę Dzbany Łódź. Do meczu podeszliśmy z entuzjazmem, próbując „naszej gry”. Do pewnego momentu było wszystko ok, stwarzaliśmy sytuacje, prowadziliśmy 2:1 by ostatecznie przegrać 2:4 z bardziej doświadczoną drużyną.

W drugiej kolejce zagraliśmy z ekipą z Krotoszyna… to był najlepszy mecz w naszym wykonaniu….w klika minut rozbiliśmy rywala (3:0) strzelając przy okazji przepiękne gole – nożyce Piotra Maksymiuka czy wolej w samo okienko Daniela Korola. Mecz ostatecznie zakończył się naszym zwycięstwem 5:3.

Z kolejnym rywalem Wolves Wrocław walczyliśmy jak równy z równym. Mecz do ostatnich sekund był pełen emocji i szans dla obu drużyn ma pokonanie rywala. Ostatecznie ekipy podzieliły się punktami 3:3.

W czwartej kolejce wydawałoby się, że mamy najłatwiejszego rywala Wolfpack Bytom, niestety poprzednie spotkania na tyle wyczerpały zawodników, że każda minuta z Bytomianami wyglądała coraz gorzej…porażka 1:4 pozbawiła nas w zasadzie szansy na awans z grupy.

Ostatni mecz z PGG Hajery Chorzów był ostatnim naszym meczem w fazie grupowej. Niestety Ślązacy zdominowali nas na boisku i porażka 3:0 stała się faktem.

Podsumowując, dla chłopców z drużyny centrumsas.pl to była przygoda ale i zarazem zebrane ogromne doświadczenie, które ma za procentować w przyszłym roku, oczywiście jeżeli obronimy tytuł Mistrzowski co jest naszym planem na nowy sezon.

Organizacja turnieju eliminacyjnego na najwyższym poziomie. Cały obiekt Hutnika Warszawa, pięknie położny, boiska perfekcyjnie przygotowane, nieograniczony dostęp do wody, dostępna gastronomia, kurtyny wodne…wszystko co potrzeba by wytrzymać w ten upalny dzień.

Od góry z lewej:
Hawryluk Dawid , Bujnik Jacek, Maksymiuk PiotrKodrzycki Norbert (opiekun), Mróz Marcin
Od dołu z lewej:
Korol Daniel Stańczuk Karol, Boysiuk Łukasz, Zieniuk Kacper .

Bialski Portal Informacyjny – informacje wydarzenia sport Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.