Dron w służbie drogówki

Dron w służbie drogówki

Podzielcie się informacją

 Na terenie powiatu bialskiego policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie oraz bialskiej komendy przeprowadzili działania wymierzone przeciwko piratom drogowym. Działania prowadzono z wykorzystaniem kamery umieszczonej w dronie. Bezzałogowy statek powietrzny pojawił się nad „krajową dwójką” To pierwsze tego typu działania na drogach naszego powiatu.

W czwartek na terenie powiatu bialskiego policjanci ruchu drogowego z komendy wojewódzkiej, przy wykorzystaniu policyjnego drona, monitorowali zachowania kierowców, jadących „krajową dwójką” w rejonie miejscowości Rogoźniczka. Po raz pierwszy do ujawniania kierowców popełniających wykroczenia użyto bezzałogowy statek powietrzny. Informacje o nieodpowiedzialnych kierowcach, przekazywano bezpośrednio funkcjonariuszom bialskiej drogówki.

Podczas podniebnej pracy drona mundurowi ujawnili wykroczenia drogowe polegające na wyprzedzaniu przez kierujących pojazdami w miejscach niedozwolonych. Wszyscy kierujący, których zarejestrowała kamera, zatrzymano do kontroli drogowej. Za popełnione wykroczenie ponieśli konsekwencje w postaci mandatów i punktów karnych. Policjanci apelują o rozsądek na drodze, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i podkreślają, że podobne akcje będą prowadzone w przyszłości.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Biała Podlaska
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.