Dostawczak z papierosową kontrabandą
Kronika służb Z Białej Podlaskiej

Dostawczak z papierosową kontrabandą

Niemal 9 tys. paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy zabezpieczyli bialscy policjanci podczas wspólnej akcji z funkcjonariuszami SG. 32-letni właściciel kontrabandy usłyszał już zarzut. Naraził Skarb Państwa na uszczuplenie należnego podatku akcyzowego w kwocie ponad 150 tys. zł. Za to przestępstwo zgodnie z przepisami Kodeksu Karno-Skarbowego grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami Placówki Straży Granicznej w Białej Podlaskiej realizując posiadane informacje, zatrzymali do kontroli dostawczego forda. W pojeździe mundurowi ujawnili niemal 7 tys. paczek nielegalnych wyrobów tytoniowych. Za kierownicą auta siedział 32-latek bez stałego miejsca zamieszkania. Podczas prowadzonych czynności funkcjonariusze ujawnili kontrabandę również na terenie posesji należącej do mężczyzny.

Policjanci zabezpieczyli łącznie niemal 9 tys. paczek papierosów różnych marek. Gdyby trafiły one na rynek, Skarb Państwa straciłby ponad 150 tys. zł. Jeszcze wczoraj 32-latek usłyszał zarzut naruszenia przepisów karno-skarbowych i przyznał się do winy. Na poczet przyszłych kar i grzywien mundurowi zabezpieczyli od niego pieniądze w kwocie 4 tys. zł. oraz samochód o szacunkowej wartości rynkowej 10 tys. zł.

Teraz o dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd. Poza przepadkiem dowodów rzeczowych za ten czyn grozi także wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat 3.

 

Źródło: POLICJA

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.