Dobra passa pograniczników NOSG
Kronika służb Piszczac Sławatycze Terespol

Dobra passa pograniczników NOSG

Na tropie akcyzowego pasera, udaremniony wywóz z Polski naczepy pochodzącej z przestępstwa a także odzyskanie skradzionego Porsche Cayenne – to efekt dobrej passy pograniczników z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

 

W dniu 30 stycznia Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Kodniu w miejscowości Dobrynka w powiecie bialskim, zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki BMW, którym podróżował 33-letni ob. RP. W trakcie czynności kontrolnych funkcjonariusze ujawnili w przestrzeni bagażowej pojazdu papierosy bez polskich znaków akcyzy o wartości ponad 22 tys. zł. Zatrzymane papierosy były skupowane od obywateli Białorusi i docelowo miały trafić do centrum kraju.

W sprawie wszczęto postępowania przygotowawcze, zatrzymany odpowie teraz za przestępstwo skarbowe.

 

W kolejnych dniach dobra passa pograniczników trwa nadal.

 

W kolejnych dniach dobra passa pograniczników trwa nadal, w dniu 31 stycznia na drogowym przejściu granicznym w Terespolu (prawdopodobnie chodzi o drogowe przejście graniczne w Koroszczynie – przyp. red.), na kierunku wyjazdowym, funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali 26 – letniego obywatela Białorusi.  Podróżny usiłował wyprowadzić z Polski naczepę marki SCHMITZ o szacunkowej wartości 50 tys. zł. W czasie kontroli granicznej ustalono, iż w naczepie zostały przerobione numery nadwozia.

W sprawie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze.

 

W kolejnym dniu funkcjonariusze SG także nie próżnują.

I w dniu 01 lutego na terenie drogowego przejścia granicznego w Sławatyczach – na kierunku wjazdowym do Polski, zatrzymano samochód marki Porsche Cayenne o szacunkowej wartości 160 tys. zł. W czasie kontroli granicznej funkcjonariusze ustalili, iż samochód jest poszukiwany jako utracony na terytorium Rosji. Do sprawy zatrzymano kierowcę pojazdu: 55 – letniego ob. Białorusi.

 

Od początku roku funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału SG, zatrzymali pojazdy i podzespoły samochodowe pochodzące z przestępstwa o wartości ponad 2 mln zł.

Źródło materiał i foto: nadbuzanski.strazgraniczna.pl

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.