Dni teatru ulicznego w Terespolu

Dni teatru ulicznego w Terespolu

Występami Teatr Urwis oraz Ulicznego Teatru Ognia Antidotum zakończyły się dwudniowe warsztaty teatralne, które odbyły się w dniach 11-12.08 w Terespolu.

W sobotę (11.08) rozpoczęły się warsztaty teatralne. W hali sportowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Terespolu 16 uczestników. Udział w warsztatach wzięły głównie dzieci, jednak skierowane one były do wszystkich mieszkańców. Dzieci uczyły się sztuki kuglarstwa, podstaw gry teatralnej a także nauki chodzenia na szczudłach – relacjonowała Katarzyny Gołoś, inicjatorka całego “zamieszania”, która nie zamierza poprzestać tylko na tych warsztatach i snuje dalsze plany. Zauważa, że w Terespolu jest zapotrzebowanie na występy, warsztaty teatralne. Istniała już nawet taka grupa, która wobec braku instruktora, osoby która by spinała całość, rozpadła się. Stąd też apel do władz miasta o przemyślenie pomysłu powołania instruktora a także powstanie sceny, gdzie w przyszłości mogłyby się odbywać spektakle.

Dzień drugi warsztatów był przygotowaniem do wieczornego finału, uczestnicy mieli okazję poznać teatr od zaplecza i obserwować proces przygotowań do spektaklu.

We wspomnianym wieczornym finale warsztatów – który odbył się w Parku Miejskim – wystąpiły teatry: Teatr „Urwis” z Krakowa – w spektakl pt. ,,Król Zwierząt” oraz Uliczny Teatr Ognia ANTIDOTUM z Białej Podlaskiej w spektaklu „Krąg życia”. W występie Antidotum zadebiutowała Magda – uczestniczka warsztatów.

Projekt dofinansowany był w ramach programu „Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2018” ze środków Narodowego Centrum Kultury.

Fragment występu Uliczny Teatr Ognia ANTIDOTUM:

Galeria zdjęć:

 

Polub nas i obserwuj:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial