Dni Patrona Białej Podlaskiej 2020

Dni Patrona Białej Podlaskiej 2020

Idźcie i siejcie ;)

W dniach 24-29 września odbędą się Dni Patrona Białej Podlaskiej 2020.

Informujemy, że 26 września widowisko „Zaczarowany świat operetki i musicalu” zostanie zaprezentowane dwa razy – o godz. 16.00 i 19.00 (o czym zadecydowały względy bezpieczeństwa – liczba osób w amfiteatrze będzie ograniczona, zgodnie z procedurami ograniczającymi rozprzestrzenianie się koronawirusa). Widowisko muzyczne „Zaczarowany świat operetki i musicalu” składa się z dwóch części. Wystąpią w nim śpiewacy: sopranistka Małgorzata Długosz z Orfeo, sopranistka Iwona Socha z Opery Krakowskiej, Jakub Milewski – baryton operowy, kierownik artystyczny Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury, Jakub Oczkowski – tenor, baryton operowy Zbigniew Macias (związany m.in. przez ok. 20 lat z Teatrem Wielkim – Operą Narodową) oraz aktor musicalowy Mateusz Deskiewicz z Teatru Muzycznego w Gdyni.

W I części widowiska muzycznego pojawią się także tancerze z Białej Podlaskiej, a w drugiej artyści baletu i orkiestra Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury w Warszawie pod dyrekcją Mieczysława Smydy.

W części drugiej części artyści wykonają arie i duety z operetek. Część I “Śnić sen…” Scenariusz, reżyseria i narracja: Krzysztof Korwin-Piotrowski kierownictwo muzyczne: Mieczysław Smyda Część II “Zakochani w operetce” scenariusz, reżyseria i narracja: Łukasz Lech kierownictwo muzyczne: Mieczysław Smyda choreografia: Violetta Suska

Również 26 września o godz. 15.30 prezydent Michał Litwiniuk i senator RP Grzegorz Bierecki odsłonią ławeczkę Bogusława Kaczyńskiego znajdującą się przy siedzibie Zespołu Szkół Muzycznych na terenie założenia zamkowo-parkowego Radziwiłłów. Podczas koncertu o godz. 16.00 prezydent Michał Litwiniuk wręczy Bialską Nagrodę Kultury I stopnia im. Anny z Sanguszków Radziwiłłowej panu Tadeuszowi Żaczkowi. Podczas Dni Patrona zostaną także wręczone: Nagroda z okazji jubileuszu 40-lecia koła fotograficznego Migawka (24.09.2020 r., godz. 18.00) Nagroda z okazji jubileuszu 45-lecia Stowarzyszenia Zespołu Tańca Ludowego Biawena (25.09.2020 r., godz. 17.00).

Dni Patrona Białej Podlaskiej 2020

Źródło: UM Biała Podlaska

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.