Dla zabawy zniszczyli ogrodzenie

Dla zabawy zniszczyli ogrodzenie

Idźcie i siejcie ;)

Bialscy policjanci ustalili sprawców uszkodzenia ponad 40 betonowych przęseł ogrodzeniowych. Do zdarzeń doszło w grudniu ubiegłego roku w miejscowości Cicibór Duży, a wartość strat oszacowana została na kwotę niemal 2 tysięcy złotych. O dokonanie tego czynu podejrzewana jest grupa nastolatków w wieku 15-17 lat. Jeden z młodzieńców przyznał, że ogrodzenie niszczyli dla zabawy.

W połowie grudnia ubiegłego roku do bialskiej komendy zgłosił się mieszkaniec miasta. Mężczyzna oświadczył, że nieznany sprawca zniszczył betonowe przęsła ogrodzeniowe na jego działce znajdującej się na terenie gminy Biała Podlaska. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że do zniszczenia doszło dwukrotnie w ciągu minionych dni. Sprawą zajęli się policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu bialskiej komendy. Kilka dni po zgłoszeniu pokrzywdzony ponownie skontaktował się z funkcjonariuszami, informując o kolejnych zniszczeniach. Łącznie uszkodzonych zostało ponad 40 przęseł. Wartość strat oszacowana została na kwotę niemal 2 tysięcy złotych.

Policjanci prowadząc czynności w sprawie ustalili personalia osób podejrzewanych o dokonanie tego czynu. Okazało się, że jest to grupa pięciu nastolatków w wieku 15-17 lat, mieszkańców gminy Biała Podlaska. W trakcie rozmowy z policjantami jeden z nastolatków przyznał, że niszczyli ogrodzenie „dla zabawy”. Młodzieńcy i ich opiekunowie zobowiązali się pokryć powstałe straty.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami za ten uszkodzenia mienia grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. W przypadku nieletnich o ich dalszym losie decyduje sąd rodzinny.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Biała Podlaska

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.