Dance Academy Studio na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier”
Kultura Z Białej Podlaskiej

Dance Academy Studio na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier”

W piątek 31 maja 34-osobowa grupa tancerzy zespołu DANCE ACADEMY STUDIO z Bialskiego Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego reprezentowała miasto Biała Podlaska podczas Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier”, który odbył się w Suwałkach. Wszystkie przygotowane choreografie zostały docenione a bialscy tancerze znaleźli się w gronie laureatów i wytańczyli SREBRNĄ MUSZELKĘ raz specjalne wyróżnienie za wyraz sceniczny oraz współpracę grupy na scenie. Podczas XIX edycji Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier” jurorzy ocenili 150 wykonawców i 26 zespołów tanecznych z 9 krajów.

„Muszelki Wigier” to jeden z najbardziej popularnych i cenionych w Europie festiwali, skierowany do dziecięcych i młodzieżowych zespołów tanecznych i wokalnych w w wieku 6-25 lat. Misją festiwalu było i jest wspieranie i promowanie młodych talentów. Organizatorzy chcą, żeby był początkiem kształtowania artystycznych osobowości, ale również inspiracją dla opiekunów uzdolnionej młodzieży. Uczestnicy festiwalu walczą o Złotą, Srebrną i Brązową Muszelkę Wigier oraz specjalne wyróżnienia w dwóch podstawowych kategoriach: taniec i śpiew. Laureaci występują w otwartym dla szerokiej publiczności uroczystym koncercie finałowym. Części konkursowej towarzyszą zajęcia warsztatowe prowadzone przez znanych i cenionych choreografów, trenerów wokalnych i reżyserów koncertów oraz spotkania integracyjne. Tancerzy oceniała profesjonalna komisja sędziowska. Cieszymy się że na tym prestiżowym festiwalu nie zabrakło bialskich tancerzy z Dance Academy Studio. Instruktorem grupy jest Karolina Brodzik-Zaremba.
DANCE ACADEMY STUDIO to akademia tańca nowoczesnego, współczesnego i klasycznego dla dzieci i młodzieży działająca przy Bialskim Centrum Kultury im. Bogusław Kaczyńskiego. Mimo krótkiego stażu grupa ma swoim koncie prawie 400 tytułów wytańczonych na licznych festiwalach tańca. Tancerzy Dance Academy Studio będzie można obejrzeć „na żywo” w dniu 14 czerwca na sali widowiskowej Bialskiego Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego na ul. Brzeskiej 41 podczas gali podsumowującej rok artystyczny DAS „Pasja tańca”.

Źródło: BCK

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.