dalszy ciąg szybkiego biegania Izy

Dalszy ciąg szybkiego biegania Izy

Podzielcie się informacją

Kamil Karbowiak i Izabela Paszkiewicz zostali zwycięzcami 41. Międzynarodowego Biegu Warciańskiego im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Kole, który odbył się odbył się 24 października 2021 r. na dystansie 10 km.

Na liście startowej pojawiło się wielu biegaczy o uznanej renomie w Polsce. Zawody ukończyło około 450 uczestników. Ton walki od początku na trasie nadawali zwycięzcy. Wśród mężczyzn Kamil Karbowiak (29,30) niemal przez całą długość trasy prowadził przed Mykolą Iukhymchukiem (29,50) z Ukrainy i Adamem Głogowskim (29,58). I w takiej właśnie kolejności panowie zameldowali się na mecie.

Wśród pań bezkonkurencyjna była Izabela Paszkiewicz (31,49), druga Monika Jackiewicz (33,07), a trzecia Sabina Jarząbek (33,27). Trzeba zaznaczyć, że to był kolejny rekordowy bieg Izy, poprawiła rekord życiowy i rekord Polski! Najpewniej wynik nie zostanie ratyfikowany, ponieważ nie zostały spełnione wytyczne określone w regulaminie ratyfikacji rekordów Polski. Zawody nie były zgłoszone do kalendarza PZLA, nie mamy też informacji dot. np. pracy sędziów oraz kontroli antydopingowej – poinformował Maciej Jałoszyński z Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Trzymamy mocno kciuki za Izę, która 7  listopada podczas zawodów Niepodległa Piątka na PGE Narodowym podejmie próbę pobicia siedemnastoletniego rekordu Polski na 5km wynoszącego 15:34.

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia sport Terespol

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.