policja biała podlaska

Czyżby zawiedziona kochanka

Podzielcie się informacją

Zarzuty kradzieży z włamaniem usłyszały dwie mieszkanki gminy Kodeń w wieku 31 i 48 lat. Kobiety podejrzane są o włamanie do domu byłego partnera 48-latki. Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu, a straty oszacowane zostały przez pokrzywdzonego na kwotę 30 tysięcy złotych. Policjanci ustalili, że 48-latka podejrzana jest również o kradzież kilku tysięcy złotych, do której doszło w ubiegłym miesiącu. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności sprawy.

Przed weekendem do bialskiej komendy zgłosił się mieszkaniec gminy Biała Podlaska. Z informacji przekazanej przez mężczyznę wynikało, że nieznany sprawca włamał się do jego domu. Łupem „amatora cudzego mienia” padła gotówka w kwocie 30 tysięcy złotych. Sprawca wykorzystał fakt wyjazdu pokrzywdzonego, dlatego o dokonanie włamania mężczyzna podejrzewał osoby ze swojego otoczenia.

Sprawą zajęli się policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu bialskiej komendy. Funkcjonariusze ustalili, personalia osób podejrzewanych o udział w sprawie. Okazało się, że jest to była partnerka zgłaszającego 48-letnia mieszkanka gminy Kodeń oraz jej 31-letnia znajoma. Kobiety zatrzymane zostały do wyjaśnienia. W trakcie prowadzonych czynności policjanci odzyskali też część skradzionej gotówki.

„Amatorki cudzego mienia” usłyszały już zarzuty kradzieży z włamaniem i przyznały się do winy. 48-latka usłyszała kolejny zarzut, gdyż jak ustalili policjanci, podejrzana jest również o kradzież 8 tysięcy złotych na szkodę zgłaszającego. Do tego zdarzenia doszło pod koniec sierpnia bieżącego roku, a sprawa nie była wcześniej zgłaszana organom ścigania.

O dalszym losie kobiet zadecyduje sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za popełnione czyny grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Międzyrzec Podlaski
Bialski Portal Informacyjny – informacje wydarzenia Międzyrzec Podlaski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.