Czyżby nowa moda na wilcze skóry
Kronika służb Terespol

Czyżby nowa moda na wilcze skóry

Czyżby nowa moda na wilcze skóry wykreowała się u mieszkańców Niemiec? Bowiem kolejną skórę wilka szarego zatrzymali w ciągu ostatnich dni celnicy z Terespola. Tym razem kłopoty z tego powodu będzie miał 40-letni Rosjanin na stałe mieszkający w Niemczech.

Do zdarzenia doszło w ostatni piątek (14.07.) na drogowym przejściu granicznym w Terespolu. Kontrolujący bagaż Rosjanina funkcjonariusz nalazł w nim wyprawioną skórę bez czaszki, której mężczyzna nie zgłosił do odprawy. 40-latek wyjaśnił, że skórę otrzymał od znajomego mieszkającego w rejonie Kaukazu. Tłumaczył, że nie miał pojęcia o tym, że jest to skóra wilka. Znajomy zapewniał go, że została zdjęta z zabitego psa.

W związku z tym, że Rosjanin nie zgłosił skóry do odprawy i przewoził ją bez dokumentu w postaci zezwolenia CITES, wymaganego na podstawie przepisów rozporządzenia Rady Wspólnoty Europejskiej w sprawie ochrony gatunków dzikiej fauny i flory w drodze regulacji handlu nimi, popełnił przestępstwo określone w ustawie o ochronie przyrody. Prokurator zażądał dla podróżnego kary 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 1 rok.

To drugi przypadek nielegalnego przewozu przez granicę skóry wilka udaremniony przez funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej w ciągu ostatnich dni. Tydzień wcześniej celnicy przyłapali na przemycie wilczej skóry 58-letniego Rosjanina, który planował podarować ją przyjacielowi mieszkającemu w Niemczech.

Jak można przeczytać na stronie internetowej organizacji ekologicznej WWF Polska, choć we wschodniej Europie wilki są jeszcze dość powszechne, w naszej części kontynentu występują już bardzo nielicznie. Polską populację wilka szacuje się na około 1000 osobników. To niewiele zważywszy, że zdaniem naukowców mogłoby ich żyć w naszym kraju trzykrotnie więcej.

Źródło: Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.