W Białej Podlaskiej będą nowe czujniki jakości powietrza

Czujnik jakości powietrza już działa

Jest i działa już czujnik jakości powietrza zlokalizowany na siedzibie Stowarzyszenia “Biała Samorządowa”  przy ul. Kościuszki 26 w Białej Podlaskiej.

Zamontowany już został czujnik jakości powietrza, który dzięki inicjatywie Stowarzyszenia “Biała Samorządowa” został przyznany w ramach konkursu „wiem czym oddycham” organizowanym przez Aviva. Stowarzyszenie idzie za ciosem i wystąpiło do Rady Miasta z inicjatywą montażu kolejnych sensorów, które miałyby być zamontowane na budynkach szkolnych. Koszt takiego czujnika to 1490 zł + abonament, który w skali roku wyniesie około 540 zł. Ceny podane w wartościach netto. Jak bardzo potrzebny jest monitoring jakości powietrza w mieście świadczą już obecne odczyty, gdzie przekroczenia normy dochodzą do 300%. Jednak monitoring stanu jakości powietrza to tylko diagnostyka i jeśli za tym nie pójdą działania zmierzające do poprawy sytuacji w tym wymiarze to szkoda kasy i energii.

Dzięki czujnikowi możemy się zapoznać ze skalą jakości powietrza według CAQI, ze stężeniem pyłów PM 2,5, PM10, a także temperaturą, wilgotnością i ciśnieniem.

Taki sam czujnik zostanie zamontowany także w Kobylanach, gdzie – jak udało się ustalić u organizatorów konkursu – trwa podpisywanie umowy.

Sprawdź stan jakości powietrza w Białej Podlaskiej

Wyniki pomiarów można także śledzić na stronie internetowej i aplikacji na urządzenia mobilne.

Polub nas i obserwuj:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial