Ćwiczenia "Granica-19"
Biała Podlaska Kronika służb

Ćwiczenia “Granica-19”

Żołnierz Jednostki Wojskowej w miejscowości Roskosz zauważa nieznany pakunek znajdujący się przy ogrodzeniu jednostki. Na miejsce wezwany zostaje patrol Policji, a następnie funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego. Tak wyglądał scenariusz przeprowadzonych wczoraj wspólnych ćwiczeń pk. „GRANICA-19”.

        Wczoraj bialscy funkcjonariusze brali udział w ćwiczeniu taktyczno-specjalnym pk. „Granica- 19” organizowanym przez Jednostkę Wojskową w miejscowości Roskosz. Zgodnie z założeniami ćwiczeń jeden z żołnierzy zauważa przy ogrodzeniu jednostki podejrzany pakunek.

        Automatycznie zostaje wdrożona procedura współdziałania służb biorących udział w ćwiczeniach. Na miejsce zdarzenia wezwany zostaje bialski funkcjonariusz z nieetatowej grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego. Tam potwierdza, że podejrzanym pakunku znajduje się zapalnik i ładunek miotający.

        Wówczas zostają wezwane siły Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Lublinie, które dokonują rozpoznania, a następnie neutralizacji ujawnionego ładunku.

        Wczorajsze ćwiczenia były doskonałą okazją do weryfikacji i doskonalenia sposobu wykonywania procedur przygotowanych i wdrożonych w Policji  w zakresie reagowania w sytuacjach kryzysowych. A także wymiany informacji w zakresie sprawnego reagowania na zdarzenia o podłożu terrorystycznym.

        Dodatkowo po zakończonych ćwiczeniach funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego, przeprowadzili dla uczestniczących w ćwiczeniach  żołnierzy krótką prezentację sprzętu posiadanego na wyposażeniu dzieląc się również doświadczeniem z rzeczywistych już działań.  

Źródło: KMP Biała Podlaska

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.