Ciężarówką bez tarcz i klocków hamulcowych

Ciężarówką bez tarcz i klocków hamulcowych

Idźcie i siejcie ;)

Brak tarczy i klocków hamulcowych w rosyjskiej naczepie to świadome narażanie zdrowia i życia innych użytkowników drogi. Na szczęście ten pojazd dalej już nie pojechał – teraz czeka go naprawa.

W dniu 8 lipca 2020 r. na drodze krajowej nr 2 w miejscowości Woroniec inspektorzy
z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie zatrzymali ciągnik siodłowy z naczepą należący do rosyjskiego przewoźnika. Pojazd przewoził ponad 13 ton ładunku, a więc masa całkowita zespołu pojazdów wynosiła około 28 ton.

Kontrola stanu technicznego miała niecodzienny wynik. Inspektor stwierdził, że na pierwszej osi z prawej strony naczepy brak jest tarczy hamulcowej i klocków hamulcowych. Sytuacja taka nie powinna mieć miejsca gdyż nie była to awaria, która nastąpiła w trasie, lecz celowe i świadome działanie przewoźnika, który pomimo niesprawności pojazdu dopuścił, by pojazd w takim stanie opuścił bazę przedsiębiorstwa. Co więcej, pojazd już wracał z Czech do Rosji po wcześniejszym przewozie wykonanym w odwrotnym kierunku.

Sytuacja ta spowodowała zakwalifikowanie ujawnionej usterki do kategorii usterek niebezpiecznych. WITD w Lublinie wszczęło wobec przewoźnika postępowanie administracyjne w związku ze stwierdzonym naruszeniem polegającym na wykonywaniu przewozu drogowego pojazdem posiadającym usterki układu hamulcowego zakwalifikowane, jako niebezpieczne, za co zgodnie z taryfikatorem grozi kara pieniężna w kwocie 2.000 złotych. Został także zatrzymany dowód rejestracyjny naczepy. Zakazano ruchu pojazdu do czasu dokonania naprawy układu hamulcowego a pojazd usunięto na wyznaczony parking.

WITD

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.