policja biała podlaska

Chciała kupić bilet na koncert, straciła gotówkę

Podzielcie się informacją

Młoda mieszkanka powiatu straciła pieniądze, bo uwierzyła oszustom. Na portalu społecznościowym znalazła ogłoszenie dotyczące sprzedaży biletu na koncert znanej artystki. Skorzystała z okazji płacąc za zakup wygenerowanymi kodami Blik. Wówczas sprzedający zerwał kontakt. Niestety kobieta straciła nie tylko gotówkę, ale też możliwość udziału w imprezie. Teraz oszusta szukają policjanci. Apelujemy również o rozwagę podczas transakcji on-line.

Wczoraj do międzyrzeckiego komisariatu zgłosiła się mieszkanka gminy, która została oszukana podczas transakcji on-line. Młoda kobieta zainteresowana koncertem znanej artystki, znalazła na portalu społecznościowym ogłoszenie dotyczące sprzedaży biletów. Już za pomocą komunikatora ustaliła ze sprzedającym szczegóły transakcji. Otrzymała od niego również zdjęcie będące przedmiotem transakcji. Będąc przekonana o szczerych intencjach przedającego przesłała za pomocą wygenerowanych kodów Blik ustaloną kwotę 250 złotych. Niestety zaraz po tym kontakt ze sprzedającym urwał się. Kobieta nie otrzymała zwrotu gotówki jak też biletu na koncert, który odbył się kilka dni później.

Kiedy zrozumiała, że została oszukana sprawę postanowiła zgłosić na Policję. Teraz oszusta szukają międzyrzeccy funkcjonariusze. Apelujemy o ostrożność w Internecie. Ograniczone zaufanie podczas zawierania transakcji on-line uchronią nas przed utratą pieniędzy. Uważajmy na nieprawdziwe oferty i „super okazje”, które mogą okazać się bardzo kosztowne.

 

 

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Międzyrzec Podlaski
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Międzyrzec Podlaski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.