Chciał tylko skorzystać z niezamieszkałego budynku

Chciał tylko skorzystać z niezamieszkałego budynku

Idźcie i siejcie ;)

Środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu zastosowano wobec 61-letniego mieszkańca Białej Podlaskiej.  Mężczyzna podejrzany jest o usiłowanie kradzieży z włamaniem do niezamieszkałego budynku na terenie miasta. „Amator cudzego mienia” wpadł na gorącym uczynku zdarzenia.  61-latek zarzuty usłyszał w warunkach multirecydywy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

W  piątkowe popołudnie dyżurnego bialskiej komendy powiadomiono o włamaniu do niezamieszkałego domu. Do zdarzenia doszło na terenie Białej Podlaskiej. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że w budynku założony jest alarm. Dzięki temu powiadomiony został, że ktoś znajduje się w jego wnętrzu. Gdy na miejscu informacje te potwierdziły się, właściciel poinformował Policję, uniemożliwiając nieznajomemu ucieczkę.

Policjanci zatrzymali amatora cudzego mienia. Okazało się, że jest to znany funkcjonariuszom 61-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. W chwili zatrzymania posiadał przy sobie drobne narzędzia i łom oraz puste torby. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

W trakcie rozmowy z policjantami zatrzymany oświadczył, że myślał iż budynek nie jest przez nikogo użytkowany. Twierdził, że wszedł do środka, gdyż sam chciał z niego skorzystać.

W weekend Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej na wniosek Policji i Prokuratury zastosował wobec 61-latka najsurowszy środek zapobiegawczy- tymczasowy areszt.  Mężczyzna odpowiadał będzie w warunkach multirecydywy. O dalszym jego losie zadecyduje sąd. Za popełniony czyn grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Biała Podlaska
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.