policja biała podlaska

Chciał sprzedać konsolę do gry stracił ponad 1,5 tysiąca złotych

Podzielcie się informacją

Ponad 1,5 tysiąca złotych stracił mieszkaniec gminy Leśna Podlaska podczas sprzedaży konsoli do gry na jednym z portali ogłoszeniowych. Mężczyzna kliknął w otrzymany link oraz wypełnił pojawiające się pola. W efekcie oszust wypłacił z konta pokrzywdzonego gotówkę, za pośrednictwem nowo założonych kart elektronicznych. To już kolejne zgłoszenie które w ostatnim czasie otrzymali bialscy policjanci. Apelujemy o rozwagę podczas transakcji on-line.

W tym tygodniu do bialskiej komendy zgłosił się mieszkaniec gminy Leśna Podlaska. Z relacji mężczyzny wynikało, że padł ofiarą oszustów. W poniedziałkowy wieczór, na jednym z portali ogłoszeniowych mężczyzna wystawił do sprzedaży konsole do gry.  Po około 40 minutach, za pomocą komunikatora, skontaktowała się z nim osoba zainteresowana zakupem.

Po ustaleniu szczegółów transakcji pokrzywdzony otrzymał wiadomość, jak sądził, od firmy kurierskiej, w której znajdował się link. Gdy mężczyzna na niego kliknął pojawiły się dane kupującego wraz z jego danymi adresowymi oraz pola, które wypełnić miał sprzedający. Z przekazanej mężczyźnie informacji wynikało, że dane te miały posłużyć odebraniu pieniędzy za sprzedany przedmiot. Kiedy wypełnił wymagane pola pojawiło się okienko na kod sms, potwierdzający transakcję, jednak pokrzywdzony nie otrzymał żadnego sms-a na swój telefon.

Wówczas postanowił zalogować się na swoje konto bankowe. Tam stwierdził, że nieznany sprawca zrealizował dwie transakcje, za pośrednictwem nowo założonych kart elektronicznych. W wyniku działania oszusta mężczyzna stracił ponad 1,5 tysiąca złotych. Policjanci wyjaśniają okoliczności i poszukują sprawcy.

Apelujemy o ostrożność w Internecie. Rozsądek i ograniczone zaufanie podczas zawierania transakcji on-line uchronią nas przed utratą pieniędzy. Pamiętaj! Linki wysyłane przez oszustów są łudząco podobne do prawdziwych stron. Nie powinniśmy także otwierać przesłanych linków, nie znając ich zawartości oraz instalować dodatkowych oprogramowań na urządzeniach, z których następuje logowanie do banku. Zachowanie czujności może skutecznie ochronić nas przed stratą pieniędzy. Dokładnie czytajmy regulamin portalu, na którym umieszczamy ofertę. Są tam informacje między innymi na temat form zapłaty za towar. Jeśli osoba zainteresowana kupnem towaru będzie żądała innych danych niż te, o których pisze regulamin to nie przekazujmy ich. Prawdopodobnie jest to oszustwo.

 

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Janów Podlaski

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Leśna Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.