policja biała podlaska

Chciał sprzedać kask motocyklowy, stracił ponad 4 tysiące złotych

Podzielcie się informacją

Oszustwo podczas sprzedaży towaru, to nowa i coraz bardziej powszechna metoda dziania przestępców. Wczoraj w ten właśnie sposób ponad 4 tysiące złotych stracił 36-latek. Mężczyzna otrzymał link, od osoby rzekomo zainteresowanej zakupem wystawionego przez niego kasku motocyklowego. Dzięki niemu miał szybko otrzymać gotówkę. W efekcie to z jego konta „zniknęły” pieniądze. Apelujemy o rozwagę podczas transakcji on-line.

We wtorek policjanci terespolskiego komisariatu przyjęli zgłoszenie o oszustwie internetowym. 36-letni mieszkaniec Terespola wystawił ogłoszenie o sprzedaży kasku motocyklowego. Za pomocą komunikatora skontaktowała się z nim osoba, która była potencjalnie zainteresowana kupnem towaru.

W trakcie korespondencji z nabywcą pokrzywdzony otrzymał link, dzięki któremu miał w szybszy sposób otrzymać gotówkę za wystawiony przedmiot. Nieświadomy zagrożenia 36-latek wypełnił formularz podając swoje dane wrażliwe. Niestety wystarczyło to sprawcy by z konta 36-latka wypłacić ponad 4 tysiące złotych. Wówczas pokrzywdzony sprawę zgłosił na Policję. Teraz oszusta szukają terespolscy funkcjonariusze. Apelujemy też o rozwagę podczas transakcji internetowych.

Ograniczone zaufanie podczas zawierania transakcji on-line uchronią nas przed utratą pieniędzy. Pamiętaj! Linki wysyłane przez oszustów są łudząco podobne do prawdziwych stron. Nie powinniśmy także podawać danych dotyczących haseł do karty, kodów i loginu do bankowości internetowej. Oszust posiadając je może pozbawić nas wszystkich środków finansowych.

 

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Terespol
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Terespol

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.