Celnicy zatrzymali kierującego pod wpływem narkotyków
Biała Podlaska Izba Administracji Skarbowej

Celnicy zatrzymali kierującego pod wpływem narkotyków

Za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających oraz ich posiadanie odpowie 30-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Mężczyzna wpadł podczas kontroli drogowej. Z zabezpieczonych środków można byłoby sporządzić ponad 40 porcji dealerskich narkotyków. Mężczyzna usłyszał już zarzut i przyznał się do winy. Za popełnione czyny grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W sobotę rano dyżurny bialskiej komendy powiadomiony przez funkcjonariuszy Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej o zatrzymaniu kierowcy BMW. Do zdarzenia doszło w miejscowości Kaliłów na DK-2. Jednak zachowanie kierującego szybko zbudziło ich podejrzenia, dlatego na miejsce wezwany został patrol bialskiej drogówki. Wstępne badanie 30-latka przeprowadzone przez policjantów potwierdziło w organizmie kierowcy narkotyki: amfetaminę i marihuanę.

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko mieniu wykonujący czynności w sprawie ujawnili ukryte w aucie plastikowe pudełko, a w nim biały proszek oraz niewielką ilość suszu. Po przeprowadzeniu badania potwierdzili, że jest to amfetamina oraz marihuana.

Ujawniona ilość amfetaminy wystarczyłaby do sporządzenia ponad 40 porcji dealerskich tego narkotyku. Nielegalne środki zostały zabezpieczone, natomiast mężczyzna zatrzymany został do wyjaśnienia.

Wczoraj 30-latek usłyszał zarzuty i przyznał się do winy. Odpowiadał będzie za posiadanie narkotyków jak też kierowanie autem pod ich wpływem. Za popełnione czyny grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Biała Podlaska

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Kto prawdę mówi, ten niepokój wszczyna. Cyprian Kamil Norwid
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.