CBA w Białej Podlaskiej

CBA w Białej Podlaskiej – nowe informacje z prokuratury

Podzielcie się informacją

W kwietniu 2021 r. Centralne Biuro Antykorupcyjne (CBA) dokonało w Białej Podlaskiej zatrzymania trzech bialskich urzędników oraz trzech lokalnych przedsiębiorców. W ostatnim czasie prokuratura uzupełniła zarzuty wobec dwóch podejrzanych.

W wyniku kilkutygodniowego śledztwa prowadzonego przez funkcjonariuszy lubelskiej Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Lublinie Ośrodek Zamiejscowy w Białej Podlaskiej dokonali w kwietniu 2021 r. zatrzymania trzech bialskich urzędników i trzech przedsiębiorców.

Wśród zatrzymanych przez CBA osób znaleźli się zastępca wójta Gminy Biała Podlaska, inspektorzy ds. inwestycji drogowych Urzędu Gminy Biała Podlaska oraz Urzędu Miasta Biała Podlaska oraz trzej lokalni przedsiębiorcy. Przeszukano także miejsca zamieszkania zatrzymanych, siedziby firm, miejsca zatrudnienia.

Ustalenia śledczych wskazywały, że urzędnicy przekazywali przedsiębiorcom informacje poufne dotyczące planowanych inwestycji w zakresie infrastruktury drogowej, w tym przebudowy i remontu dróg, zatok autobusowych, ścieżek rowerowych. Faworyzując oferentów uzgadniali z nimi opis przedmiotu zamówienia, kwotę przeznaczoną na realizację inwestycji oraz wymagania związane z planowanymi zadaniami, stawiając ich w uprzywilejowanej pozycji względem innych potencjalnych wykonawców. Działali tym samym w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przez firmy, które dzięki temu wygrywały przetargi.

W ostatnim czasie – jak informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Lublinie Agnieszka Kępka – w tej sprawie uzupełniono zarzuty wobec dwóch podejrzanych tj. Władysława S. i Wiesława H. Uzupełnienie zarzutów dotyczy przyjęcia, że jeden z podejrzanych wręczył, a drugi przyjął korzyść majątkową w postaci wykonania prac o wartości nie mniejszej niż 1000 zł. w zamian za naruszenie przepisów prawa.

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.