Cały zestaw ważył 62 tony

Cały zestaw ważył 62 tony

Podzielcie się informacją

Aż 62 tony ważył zespół pojazdów przewożący dwa kontenery z Małaszewicz do Niemiec. Co ciekawe, składał się z ciągnika siodłowego i dwóch naczep. Kara dla przewoźnika będzie gigantyczna.

W sobotę (22 kwietnia), na drodze krajowej nr 2, inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie zatrzymał do kontroli drogowej ciężarówkę przewożącą z Polski do Niemiec dwa kontenery. Powodem interwencji inspektorów była nietypowa kompletacja pojazdów gdyż ciągnik siodłowy połączono aż z dwiema naczepami. Pojazd zważono i okazało się, że rzeczywista masa całkowita takiego zestawu przekroczyła 62 tony. Pojazd przeciążono o ponad 18 ton. Aby przewóz mógł być kontynuowany przewoźnik musiał rozładować pojazd.

Wobec polskiego przewoźnika zostało wszczęte postępowanie administracyjne. Za ujawnione nieprawidłowości przedsiębiorcy grozi 28 tys. zł kary pieniężnej, a nawet cofnięcie uprawnień transportowych.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: ITD
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.