Był zmęczony więc "pożyczył" samochód

Był zmęczony więc “pożyczył” samochód

Idźcie i siejcie ;)

Za krótkotrwałe użycie pojazdu oraz kradzież znajdujących się w nim przedmiotów odpowie 26-latek z Białej Podlaskiej. Sprawca wykorzystując moment pozostawienia samochodu z włączonym silnikiem i odjechał z miejsca zdarzenia. Później tłumaczył policjantom, że był zmęczony. W miejscu jego zamieszkania funkcjonariusze ujawnili też nie należący do niego dokument. Mężczyzna zarzuty usłyszał w warunkach recydywy.

W minionym tygodniu policjanci powiadomieni zostali o kradzieży samochodu marki Opel Vivaro. Do zdarzenia doszło na ul. Stacyjnej w Białej Podlaskiej. Nieznany sprawca wykorzystał moment pozostawienia przez właścicielkę pojazdu z uruchomionym silnikiem. Wewnątrz auta pozostały m.in. dokumenty oraz kilkumiesięczny pies zgłaszającej. Łączna wartość strat oszacowana została przez pokrzywdzoną na kwotę niemal 36 tys. zł.

W trakcie prowadzonych działań policjanci Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego bialskiej komendy na jednym z parkingów osiedlowych na terenie miasta ujawnili skradziony samochód. Policjanci zabezpieczyli auto i poddali je oględzinom. Po tym vivaro wróciło do właścicielki. Do pokrzywdzonej wrócił też czworonóg zauważony przez świadków na osiedlu.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu zajmujący się kradzieżą ustalili personalia mężczyzny podejrzanego o udział w sprawie. Okazało się że jest to 26-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Podczas przeszukania miejsca jego zamieszkania odzyskali m.in. klucze do auta jak też dokumenty należące do innej osoby. Mężczyzna zatrzymano do wyjaśnienia. Mężczyzna w trakcie rozmowy z policjantami przyznał, że tego dnia przechodził obok zaparkowanego vivaro. Był bardzo zmęczony a na dworze panował upał, dlatego postanowił resztę trasy przebyć nie swoim samochodem.

Wczoraj 26-latek usłyszał zarzuty w warunkach recydywy. Odpowiadał będzie zarówno za krótkotrwałe użycie pojazdu jak też za kradzież znajdujących się w nim przedmiotów oraz ukrycie dokumentu. Wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Za popełnione czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. W przypadku recydywy kara ta może zostać zwiększona o połowę.

Źródło: Policja

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.