policja biała podlaska

Był poszukiwany wpadł podczas kontroli drogowej

Podzielcie się informacją

Najbliższy rok spędzi w zakładzie karnym 29-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Mężczyzna wpadł podczas kontroli drogowej, gdyż styl jego jazdy zwrócił uwagę mundurowych. Urządzenie wykazało ponad 3,5 promila alkoholu w jego organizmie. Na koncie 29-latka figuruje też dożywotni zakaz kierowania pojazdami. Dodatkowo mężczyzna podróżował z pasażerem, który także był nietrzeźwy.

We wtorek (11.01) około godziny 17.30  na ulicy Zamkowej w Białej Podlaskiej mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki Audi. Jej powodem był styl jazdy siedzącego za kółkiem mężczyzny.

Za kierownicą auta siedział 29-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Policjanci od razu potwierdzili też swoje przypuszczenia co do stanu trzeźwości kierowcy. Od mężczyzny czuć było wyraźnie woń spożytego alkoholu. Urządzenie wykazało ponad 3,5 promila alkoholu w jego organizmie. Razem z  29-latkiek podróżował pasażer, który również znajdował się w stanie nietrzeźwości.

Nie było to jedyne przewinienie na koncie 29-latka. Policjanci bialskiej prewencji ustalili, że na koncie mężczyzny figuruje dożywotni zakaz kierowania pojazdami, a on sam jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna trafił do „policyjnego aresztu”. Po wykonaniu z nim czynności zostanie doprowadzony do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższy rok.

Za swoje czyny 29-latek odpowie przed sądem. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych. W przypadku osoby, która po raz pierwszy dopuściła się takiego czynu. W sytuacji, kiedy osoba po raz kolejny kieruje pojazdem w stanie nietrzeźwości świadczenie pieniężne jest nie mniejsze niż 10 tysięcy złotych.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Biała Podlaska
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.