Był poszukiwany jako zaginiony a odnalazł się podczas kradzieży forda

Był poszukiwany jako zaginiony a odnalazł się podczas kradzieży forda

Podzielcie się informacją

Policjanci z wisznickiego komisariatu zatrzymali na gorącym uczynku 26-latka, podczas kradzieży forda. W trakcie prowadzonych czynności okazało, że mężczyzna jest poszukiwany jako osoba zaginiona na terenie sąsiedniego powiatu. 26-latek usłyszał już zarzut i przyznał się do winy. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek po północy dyżurnego wisznickiego komisariatu powiadomiono o kradzieży samochodu. Do zdarzenia doszło na terenie jednej z posesji w gminie Wisznice. Z relacji zgłaszającego wynikało, że nieznany sprawca wyjechał z garażu zaparkowanym tam fordem. Właściciel auta dodał, że „amator cudzego mienia” wykorzystał fakt, że samochód prawdopodobnie był otwarty, a w stacyjce znajdowały się kluczyki.

Gdy pokrzywdzony wszedł do garażu auta już tam nie było, usłyszał jednak odgłos pracującego silnika w rejonie budynku gospodarczego. Wówczas postanowił zawiadomić mundurowych. Wartość strat wyceniono na kwotę około 3 tysięcy złotych.

Na miejsce natychmiast wysłano patrol policji. Tam funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie. Za kierownicą samochodu siedział 26-letni mieszkaniec powiatu mińskiego, który próbował odjechać z miejsca zdarzenia. Mężczyznę zatrzymano do wyjaśnienia, natomiast skradziony samochód powrócił do właściciela. Z ustaleń policjantów wynikało, że 26-latek dodatkowo był poszukiwany przez jedną z ościennych jednostek jako osoba zaginiona.

26-latek usłyszał już zarzut i przyznał się do winy. W rozmowie z funkcjonariuszami tłumaczył, że chciał sprzedać skradziony samochód na części. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Wisznice
Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Wisznice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.