fałszywy paszport
Kronika służb Terespol

Bułgar okazał się Turkiem, miał fałszywy paszport

Bułgar okazał się Turkiem, miał fałszywy paszport – funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili próbę przekroczenia granicy na podstawie sfałszowanego paszportu.

18 września br. na terenie przejścia granicznego w Terespolu, do odprawy granicznej stawił się mężczyzna podający się za obywatela Bułgarii. W czasie prowadzonej kontroli granicznej funkcjonariusz SG, opierając się na swoim doświadczeniu, dostrzegł pewne nieprawidłowości w dokumentach przedstawionych do odprawy, postanowił wiec wnikliwie zbadać paszport podróżnego. Podejrzenia funkcjonariusza znalazły odzwierciedlenie podczas szczegółowych badań dokumentu, okazało się bowiem, iż paszport został podrobiony.

Mężczyzna został zatrzymany, dodatkowo, funkcjonariusze ujawnili przy nim kolejne podrobione dokumenty, a były to bułgarskie prawo jazdy oraz dowód osobisty. Podczas składania wyjaśnień ob. Turcji oświadczył, iż zamierzał przekroczyć granicę Polski, by później kontynuować podróż do kolejnego kraju europejskiego. Mężczyzna odpowie teraz za próbę nielegalnego przekroczenia granicy państwowej na podstawie fałszywych dokumentów, za co grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu, mężczyzna został umieszczony w Ośrodku Strzeżonym.

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, w swej codziennej służbie, podczas prowadzonych kontroli granicznych, ujawnili od początku roku już ponad 800 fałszerstw różnych dokumentów przedstawianych do kontroli. Najczęściej fałszowane są: „Oświadczenia o zamiarze powierzenia pracy…..”, paszporty, wizy, dowody rejestracyjne pojazdów, polisy ubezpieczeniowe, zezwolenia na pobyt oraz prawa jazdy.

Autor: Dariusz Sienicki

Źródło: nadbuzanski.strazgraniczna.pl

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Nie bierzemy jeńców!!!
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.