"Brąz" na Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin

„Brąz” na Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin

Podzielcie się informacją

W dniach 11-12. 06.2022r. w bułgarskiej Warnie odbyły się Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin. Na takiej imprezie nie mogło zabraknąć reprezentacji Klubu Karate Kyokushin z Zalesia. A już nas przyzwyczaili, że z każdej imprezy, niezależnie jakiego szczebla, wracają z sukcesami. Nie inaczej było i tym razem. Paweł Konieczny wraca z z brązowym medalem Mistrzostw Europy Karate Kyokushin.

Paweł Konieczny pierwszą walkę stoczył z Rumunem wygrywając decyzja sędziów, druga walkę wygrał z zawodnikiem z Mołdawii. W półfinale przegrał decyzją sędziów z zawodnikiem z Ukrainy. Zawodnicy z Ukrainy byli bardzo mocni, dobrze przygotowani się do tych zawodów. Po prostu, było z kim przegrać.

Z sukcesu cieszy się Maciej Konieczny, trener a przede wszystkim dumny tata  Pawła
Myślę, że brązowy medal Mistrzostw Europy to powód do ogromnego zadowolenia dla zawodnika, dla mnie osobiście i dla gminy Zalesie , którą reprezentujemy. Gmina Zalesie pod względem sportowym znana jest ze świetnych wyników związanych ze sportami siłowymi, tym wynikiem my również zaznaczamy swoją obecność i oczywiście na tym nie poprzestajemy.

O ile znam panów Koniecznych to oczywiście na tym nie poprzestaną. Jak zapowiedział Paweł w wywiadzie jego celem jest mistrzostwo świata.  A Maciej już wyznacza kolejne cele – Już mamy nowe cele. Teraz trochę luzu, wakacje pracowite bo cały czas trenujemy, kończymy je obozem i następne starty w Mistrzostwach Polski i w  Pucharze Polski. W klubie mamy świetnych zawodników, którzy ciężko trenują i zaznaczają swoją obecność na ważnych zawodach zajmując miejsce na podium. Jest to świetny prognostyk przed kolejnymi Mistrzostwami Europy, które w przyszłym roku odbędą się we Wrocławiu. Na pewno pojedziemy tam większą ekipą.

Oczywiście kibicujemy i trzymamy kciuki.

 

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia sport Zalesie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.