Policjanci poszukują świadków wypadku w Styrzyńcu
Biała Podlaska Wypadki drogowe

Brawura na drodze przyczyną wypadku

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło w poniedziałek (09.10) na DK-2 w miejscowości Styrzyniec. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca samochodem osobowym marki Peugeot uderzyła w naczepę jadącej z naprzeciwka ciężarówki. Po tym elementy jednego z aut uszkodziły kolejnego tira. Do zdarzenia doszło bezpośrednio po wyminięciu się Peugeota z kierującą Audi, która wyprzedzając ciąg samochodów, zmuszała jadące z naprzeciwka pojazdy do zjeżdżania na pobocze.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (09.10) około godz. 13:20 na drodze krajowej nr 2 w miejscowości Styrzyniec. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca samochodem osobowym marki Audi, wyprzedzając ciąg pojazdów, nie upewniła się czy taki manewr wykonać może bezpiecznie. By uniknąć zderzenia jadące z przeciwka pojazdy zmuszone były zjechać na utwardzone pobocze.

Prawdopodobnie w wyniku tego manewru, kierująca samochodem marki Peugeot, bezpośrednio po wyminięciu się z Audi zjechała do osi jezdni uderzając w naczepę jadącej z przeciwka Scanii. Samochodem ciężarowym kierował 62-letni mieszkaniec gminy Łomazy. Po tym elementy jednego z aut uszkodziły jadący za ciężarówką drugi pojazd, również ciężarową Scanię.

Za kierownicą peugeota siedziała 40-letnia mieszkanka gminy Biała Podlaska. W wyniku zdarzenia kobieta doznała obrażeń ciała i przewieziona została do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Potwierdziło to przeprowadzone przez policjantów badanie.

Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności zdarzenia oraz apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze. Przypominają również, że kierowanie pojazdem to także odpowiedzialność za innych uczestników ruchu drogowego.

Źródło: KMP Biała Podlaska

Polub nas i obserwuj:
Redakcja
Nie bierzemy jeńców!!!
https://bialskieforum.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.