policja biała podlaska

Bracia postanowili spotkać się swoim znajomym

Idźcie i siejcie ;)

Wysokimi mandatami ukarani zostali wczoraj dwaj bialczanie w wieku 36 i 41 lat. Bracia postanowili spotkać się na terenie miasta ze swoim znajomym. Apelujemy by bezwzględnie ograniczyć opuszczanie swoich domów do niezbędnego minimum. Nieodpowiedzialne zachowanie zwiększa ryzyko zarażenia i w konsekwencji przeniesienia choroby na bliskie nam osoby.

    Funkcjonariusze bialskiego garnizonu każdego dnia sprawdzają czy wprowadzone przepisy mające na celu walkę z koronawirusem egzekwowane są przez mieszkańców powiatu. Mundurowi nie tylko sprawdzają, czy osoby poddane kwarantannie domowej, przebywają pod wskazanym adresem, podczas patroli apelują do mieszkańców, aby w trosce o własne bezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo swoich bliskich pozostali w domach. Wyjścia na zewnątrz natomiast ograniczyli do absolutnego minimum określonego przepisami.

   Mundurowi kontrolują też przestrzeganie przez mieszkańców wprowadzonych środków zapobiegawczych, mających ograniczyć rozprzestrzenianie się COVID-19. Jednak nie wszyscy mieszkańcy stosują się do apeli mundurowych, jak też obowiązujących aktów prawnych.

   Wczoraj około godz. 19.00 policjanci Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego zauważyli na ul. Romana Dmowskiego w Białej Podlaskiej trzech stojących mężczyzn. Jednej z nich w związku z popełnionym wykroczeniem został pouczony. Dwaj natomiast oświadczyli, że nie obchodzą ich przepisy i nie zamierzają respektować wprowadzonych ograniczeń. Nie chcieli też podać mundurowym swoich danych osobowych. Policjanci szybko ustalili, że są to dwaj bracia w wieku 36 i 41 lat.

   Za popełnione wykroczenia mężczyźni zostali ukarani wysokimi mandatami karnymi. Podkreślić należy, że wyciąganie konsekwencji w postaci nakładanych mandatów karnych czy kierowania wniosków do sądu jest ostatecznością stosowaną w przypadku rażącego lekceważenia przepisów. Apelujemy o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie, w tym o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, współpracę i realizowanie poleceń służb. W tym trudnym dla wszystkich momencie ważne jest, aby stosować się do poleceń wszystkich funkcjonariuszy. Pamiętajmy, że wprowadzone przepisy mają na celu zdrowie i bezpieczeństwo nas wszystkich. To jest najważniejsze.

Źródło: POLICJA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.