Bialskie Spotkanie z Fotografem Jacek Dryglewski

Bialskie Spotkanie z Fotografem – Jacek Dryglewski

Podzielcie się informacją

22 maja o godz. 15:00 będziemy mieli możliwość spotkać się z fotografem Jackiem Dryglewskim, członkiem Fotoklubu Podlaskiego.

Mieszka w Białej Podlaskiej. Fotograf – pasjonat. Od ośmiu lat w Fotoklubie Podlaskim. Od początku wykazywał się nieprzeciętną intuicją fotograficzną oraz wyczuciem kadru.

Zajmuje się głównie fotografią dokumentalną oraz krajobrazową. Zainteresowany człowiekiem i jego miejscem w przestrzeni. Utrwala wizerunki ludzi mieszkających na polskich wsiach. Do każdego modela podchodzi z sercem. Jest zainteresowany historią każdego z nich. Zanim wykona zdjęcie, poświęca czas na  wysłuchanie opowieści, rozmowę. Wzbudza zaufanie – jego kadry są  kroniką ludzkich losów.

Fotografuje też motywy sakralne oraz podlaską przestrzeń krajobrazową. Jest  laureatem  konkursów fotograficznych.

Uczestniczy w plenerach, warsztatach oraz wystawach Fotoklubu Podlaskiego. Współpracuje z kwartalnikiem „Kraina Bugu”.

Jacek Dryglewski jest fotografem, który w sposób zajmujący „opisuje” codzienność. Udowadnia, że piękno jest tuż za rogiem, wystarczy je dostrzec. Aparat w jego ręku to narzędzie do kreowania rzeczywistości. Te fotografie przybierają chwilami impresyjną formę – wywołują jakiś rodzaj napięcia między pragnieniem a rzeczywistością. Zamieniają zwykłe chwile w niezwykłe wspomnienia.

Źródło: Bialskie Centrum Kultury w Białej Podlaskiej

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia kultura Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.