Bialski walec przetacza się przez I ligę – AZS AWF Biała Podlaska-KPR Legionowo

Podzielcie się informacją

Lider pokonany. Bialski walec na wiosnę nie do zatrzymania. Szczypiorniści AZS potwierdzili swoją klasę i w pięknym stylu pokonali we własnej hali KPR Legionowo.

Spotkanie rozpoczęło się minutą ciszy dla uczczenia Adama Trochmiuka.

Początek dość wyrównany choć ze wskazaniem na bialską drużynę. Przełamanie następuję w 12. minucie, gdzie bialscy szczypiorniści rzucają bramkę za bramką i wychodzą na prowadzenie 10:5. Tutaj na pochwałę zasługują nasi bramkarze bo to ich świetne interwencje pozwalają nie tracić bramek.  W końcówce pierwszej połowy trochę przysypiamy. Goście odrabiają część strat i pierwsza odsłona kończy się wynikiem 13:11.

Druga połowa to już przysłowiowe postawienie kropki nad i. Zasłużone zwycięstwo bialskie drużyny.

Do końca pozostało jeszcze 5 spotkań a od fotela lidera dzielą AZS tylko 3 punkty.

AZS AWF Biała Podlaska – Anilana KPR Legionowo:  30:24 (13:11).

AZS AWF Biała Podlaska: BEKISZ 8, POLOK 5, ZIÓŁKOWSKI 5, STEFANIEC 3, URBANIAK 3, KANDORA 2, NIEDZIELENKO 2, ŁAZARCZYK 1, MAKSYMCZUK 1, ADAMIUK. DARAFEYEU, KOZŁOWSKI, KOZYCZ , OSTROWSKI, KOBYLIŃSKI, MAZUR.

KPR Legionowo: CIOK 6, FĄFARA 6, BRINOVEC 3,  ŚLIWIŃSKI 3, CHABIOR 2, BRZEZIŃSKI 1, KASPRZAK 1, LEWANDOWSKI 1, PODOBAS 1, PRĄTNICKI, SZAŁKUCKI, WĘGRZYN, BRZOZOWSKI, MURZEC.

Sędziowie: LUBECKI Miłosz – PIECZONKA Mateusz