policja biała podlaska

Bialska grupa „Speed” zatrzymała uprawnienia 12 kierowcom

Idźcie i siejcie ;)

W mijającym tygodniu policjanci bialskiej grupy „Speed” zatrzymali uprawnienia 12 kierowcom, którzy w terenie zabudowanym pędzili z prędkością przekraczającą tę dopuszczalną o ponad 50 km/h. Niestety na naszych drogach nadal zdarzają się kierowcy, którzy nie respektują obowiązujących przepisów. Apelujemy o rozwagę oraz przypominamy, że nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównym przyczyn zdarzeń drogowych.

Zadaniem funkcjonariuszy wchodzących w skład grupy “SPEED”, jest ujawnianie agresywnie i niebezpiecznie jeżdżących kierowców, zwłaszcza tych, którzy nadmiernie przekraczają prędkość. Jednak pomimo wielu apeli i działań profilaktycznych na naszych drogach zdarzają się kierowcy, którzy za nic mają obowiązujące przepisy. W ciągu mijającego tygodnia policjanci zatrzymali uprawnienia 12 kierowcom, którzy przekroczyli dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość o ponad 50 km/h.

Tylko wczoraj w ciągu niewiele ponad 2 godzin mundurowi zatrzymali uprawnienia czterem kierowcom. Wszystkie przypadki ujawnione zostały na drodze krajowej DK-2 w miejscowości Tłuściec. Po godz. 13:00 policjanci zatrzymali do kontroli osobowego Seata. Za kierownicą auta siedziała 47-letnia mieszkanka Warszawy. Kobieta przekroczyła dozwoloną prędkość o 57 km. Godzinę później mundurowi ujawnili kolejne znaczne przekroczenie prędkości. Kierujący skodą 44-letni mieszkaniec Międzyrzeca Podlaskiego jechał z prędkością 107 km/h. Około godz. 14:40 policjanci grupy „Speed” zatrzymali kierowcę samochodu osobowego marki Citroen. Siedzący za kółkiem 33-letni obywatel Białorusi jechał z prędkością 103 km/h.

Niechlubnym rekordzistą okazał się młody kierowca, 20-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. O godz. 15:20 funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierowane przez niego audi. Policyjny radar wskazał 119 km/h.

Również w pozostałych ujawnionych przez policjantów w tym tygodniu 8 przypadkach, kierowcy zatrzymywanych pojazdów przekroczyli dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość o ponad 50 km. Często tłumacząc się pośpiechem.

Za popełnione wykroczenie kierowcy ukarani zostali mandatami. Zostały im również zatrzymane uprawnienia na okres 3 miesięcy.

Apelujemy o rozsądek i rozwagę za kierownicą. Przekraczanie dozwolonej prędkości zawsze stanowi zagrożenie zarówno dla osób podróżujących pędzącym pojazdem, jak i dla innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, że prędkość z jaką podróżujemy ma wpływ na ryzyko zaistnienia wypadku drogowego jak też decydujące znaczenie dla rodzaju i rozmiaru obrażeń uczestników takiego zdarzenia.

Źródło: POLICJA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.