policja biała podlaska

Bialska grupa SPEED w akcji

Idźcie i siejcie ;)

5 zatrzymanych praw jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym, to efekt weekendowych działań policjantów bialskiej drogówki z grupy „Speed”. Głównym jej zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drogach. Apelujemy o rozwagę przypominając, że prędkość zabija!.

Grupy “Speed” działają na terenie całego kraju od  lipca ubiegłego roku. Policjanci stanowczo zwalczają agresywne zachowania na drogach. Również policjanci bialskiej grupy każdego dnia dbają o bezpieczeństwo uczestników ruchu. Niestety pomimo wielu apeli nadal nie wszyscy  kierowcy stosują się do obowiązujących przepisów. W ciągu minionego weekendu policjanci zatrzymali uprawnienia 5 kierującym, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h.  Poczynania kierowców uwiecznił policyjny videorejestrator.

W piątek o godz. 17:15 w miejscowości Wólka Dobryńska na DK-2 policjanci z bialskiej grupy „Speed” zatrzymali kierowcę opla, który przekroczył dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość o 53 km/h. Siedzący za kółkiem 48-letni mieszkaniec gm. Biała Podlaska jechał 102 km/h.

Następnego dnia w Parczewie funkcjonariusze zatrzymali dwóch kierowców, którzy znacznie przekroczyli prędkość. Jednym z nich był 38-letni mieszkaniec gm. Parczew.  Do zdarzenia doszło przed godz. 18:00 na ul. 1 Maja. Kierowca hondy przekroczył prędkość o 58 km. Niechlubnym rekordzistą okazał się 31-letni mieszkaniec gm. Parczew. Mężczyzna zatrzymany został w  przed godz. 19:00 również na ul. 1 Maja. “Amator szybkiej jazdy” kierując audi, przekroczył dozwoloną prędkość aż o 95 km/h.

Także wczoraj funkcjonariusze uwiecznili poczynania dwóch kierowców „ze zbyt ciężką nogą”. Po godz. 16:40 w miejscowości Tłuściec zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Hyundai. Za kierownicą siedziała 45-letnia mieszkanka Siedlec. Kobieta jechała w terenie zabudowanym z prędkością 113 km/h, przekraczając dozwoloną prędkość o 63 km. Niecałą godzinę później w miejscowości Tłuściec policyjna kamera nagrała jazdę 23-latka z powiatu łosickiego. Kierowca VW-na przekroczył dozwoloną prędkość o 78 km/h.

Kierowcy ukarani zostali mandatami. Zostały im zatrzymane także uprawnienia na okres 3 miesięcy. Policjanci apelują o rozsądek i rozwagę za kierownicą. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość jest wciąż główną przyczyną zdarzeń drogowych, do jakich dochodzi na naszych drogach.

Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni oraz własnych umiejętności.

Źródło: KMP Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.