Bialscy strażacy podsumowują wietrzny weekend

Bialscy strażacy podsumowują wietrzny weekend

Podzielcie się informacją

W mieniony weekend przez teren naszego kraju przeszedł orkan Eunice, który pokazał swoją siłę także w powiecie bialskim.

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Białej Podlaskiej na terenie swojego działania w dniach 18-20 lutego odnotowała łącznie 46 zdarzeń związanych z silnym wiatrem. 36 z nich dotyczyło wiatrołomów, natomiast 10 zerwanych pokryć dachów na budynkach mieszkalny i gospodarczych.
Najniebezpieczniejsze zdarzenie miało miejsce w Międzyrzecu Podlaskim gdzie na przejeżdżający samochód spadło drzewo. Pojazdem podróżowała jedna osoba , której mimo szybkiej reanimacji prowadzonej zarówno przez Strażaków jak i Zespól Ratownictwa Medycznego nie udało się uratować.
W sobotę, na skutek bardzo dużej liczby zgłoszeń, wystąpił problem z funkcjonowaniem linii alarmowej 112 na terenie całego kraju. Była to sytuacja niecodzienna związana z rekordową liczbą zgłoszeń. W przypadku takich utrudnień warto znać bezpośredni numer na Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Białej Podlaskiej: Tel. 83 344 7250 lub 83 344 7251
Dodatkowo zachęcamy do posiadania na telefonach komórkowych darmowej aplikacji Alarm112. W aplikacji wpisujemy dane o zdarzeniu, jego miejscu, wskazujemy służbę, której pomoc jest konieczna i podajemy swoje dane kontaktowe. Jest to jeden ze sposobów, by nie obciążać linii 112 zwłaszcza w kryzysowych sytuacjach o zasięgu krajowym.

Źródło: KMPSP Biała Podlaska

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje i wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.