policja biała podlaska

Bialscy policjanci zatrzymali 39-latka podejrzanego o kradzież telefonu i gotówki

Podzielcie się informacją

Bialscy policjanci zatrzymali 39-latka podejrzanego o kradzież telefonu i gotówki na szkodę swojego znajomego. Funkcjonariusze ustalili, że nie jest to jedyny czyn na koncie „amatora cudzego mienia”. Mężczyzna odpowiadał będzie również za przywłaszczenie znalezionego portfela oraz usiłowanie kradzieży z włamaniem. Wartość strat oszacowano na kwotę niemal 2.5 tys. zł. O dalszym losie 39-latka zadecyduje sąd.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu bialskiej komendy zatrzymali 39-latka bez stałego miejsca zamieszkania. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że mężczyzna podejrzewany jest o dokonanie kradzieży telefonu oraz pieniędzy na szkodę swojego znajomego, z którym spożywał alkohol. Do zdarzenia doszło w połowie lipca br., a sprawca zastawił aparat w jednym z bialskich lombardów.

Policjanci ustalili, że nie jest to jedyny czyn na koncie 39-latka. Mężczyzna podejrzewany był również o przywłaszczenie portfela z zawartością pieniędzy i dokumentów na terenie jednego z bialskich sklepów oraz usiłowanie kradzieży z włamaniem do altanki działkowej. Do pierwszego z tych zdarzeń doszło w styczniu br. Wówczas „amator cudzego mienia” wykorzystał fakt, iż pokrzywdzona pozostawiła portfel podczas pakowania zakupów.  W ostatnim przypadku sprawca włamał się do budynku, jednak wewnątrz nie znalazł przedmiotów, które by go zainteresowały. Do tego zdarzenia doszło w połowie lipca br.

W chwili zatrzymania funkcjonariusze odzyskali skradziony przez sprawcę portfel wraz z  dokumentami. Wczoraj 39-latek usłyszał zarzuty i przyznał się do winy. W rozmowie z funkcjonariuszami przyznał, że  do altanki wszedł w poszukiwaniu alkoholu. Na ten cel zresztą wydał również większość pieniędzy, które uzyskał z popełnionych przestępstw. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Sprawdź także >>>Ratownicza kronika zdarzeń Straż Pożarna Biała Podlaska<<< i pozostałą >>>Kronika Policyjna Biała Podlaska<<<

Źródło: KMP Biała Podlaska – Policja Biała Podlaska

Bialski Portal Informacyjny  –  informacje wydarzenia Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.